Zorunlu Trafik Sigortası Manevi Tazminat Taleplerini Karşılar mı?

Zorunlu Trafik Sigortası Teminatları başlıklı yazımızda poliçe kapsamında sağlanan güvencelere değinmiştik. Buradan da anlaşılacağı gibi trafik sigortası kapsamında manevi tazminat talepleri karşılanmaz.  (Bknz…  Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk (Trafik) Sigortası Genel Şartları A.6. TEMİNAT DIŞINDA KALAN HALLER başlığı altında f) Manevi tazminat talepleri… )

Trafik sigortası kapsamında sadece bedensel ve maddi zararların karşılanmasını talep edebilir. Manevi tazminat talepleri ise, kasko sigortası kapsamında ek güvence alınması halinde sigorta şirketleri tarafından karşılanabilmektedir. Bu nedenle kasko sigortası yaptırmak istediğinizde ek teminatlarınıza bu maddeyi de ilave ettirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kreditor

Merhaba, Eski bankacıyım. 2017 yılı sonuna kadar bankacılık ürün ve hizmetleri ile ilgili makaleler paylaşıyordum. Fakat 2017 Ocak itibariyle takibe başladığım kripto piyasası, alternatif kripto paralar, coin borsaları, airdrop ve bounty kampanyalarının getiri ve götürülerini de keşfettikten sonra hem tecrübelerimi, hem de belki hep birlikte kazanırız dediğim airdrop ve bounty kampanyalarını sizlerle paylaşacağım. Belki siz de beni desteklemek istersiniz diye ERC20 uyumlu 0x1e956dAF5f4bA2e2B772265C41aE728D32a22F5d cüzdanımı da burada belirtiyorum. Benimle site üzerinden her zaman iletişime geçebilirsiniz.

View all posts by kreditor →