Yapı Krediden Nazar Boncuklu Masrafsız Bireysel Kredi

Nazar Boncuklu Masrafsız Bireysel ihtiyaç Kredisi başvurusu ve ön onay alınması

Her türlü bireysel ihtiyaçlarınız için Yapı Kredi’den krediniz hazır. 

Tüketici kredisi olarak adlandırılan Bireysel Kredileri, ticari amaçlarınız dışındaki her türlü ihtiyacınız için kullanabilirsiniz. İhtiyacınızın türüne bağlı olarak Yapı Kredi’nin sizlere sunduğu bir çok Bireysel Kredi türü bulunmaktadır. Bu tür kredilere başvuru yapacağınız bir çok kanal bulunmaktadır. Öncelikle şubeye gitmeden önce, başvuru yapacağınız bireysel ihtiyaç krediniz için ön onay almanızı tavsiye ederim.

Kredi geçmişiniz sorunlu ise kredi başvurusunda bulunmayın.

Her türlü kredi bireysel başvuruları öncesinde bilmeniz gereken en önemli nokta, başvuru yaptığınız banka veya diğer bankalarla olan çalışmalarınızda herhangi bir sorun yaşamamış olmanız gerekir. Örneğin, karşılıksız çek, gecikmeli kredi kartı veya bireysel kredi ya da takibe alınmış kredi kartı ve krediler gibi. Bu tür ödeme sorunlu işlemler sizlerin skor puanlarınızın düşmesine neden olduğu gibi, bankalar arası sorunlu müşteri takibinin yapıldığı ekranda da net olarak izlenmektedir. Yani hiçbir şey yokmuş gibi başvuru yapmanız hem zaman kaybetmenize hem de skor puanınızın daha da düşmesine neden olacaktır.  Tüm bu hatırlatmalardan sonra artık kredi başvuru işlemlerine başlayalım.

Nazar Boncuklu Masrafsız Bireysel ihtiyaç Kredisi ‘ne nasıl başvuru yapılır?

Yapı Kredi’nin size sunmuş olduğu Nazar Boncuklu Masrafsız Bireysel ihtiyaç Kredisi ‘ne hiç bir masraf ve komisyon ödemeden, min. 1.000 TL, max. 30.000.TL için en fazla 36 ay vadeye kadar 1.45 den başlayan faiz oranı ile başvuru yapabilirsiniz. Aşağıda örnek ödeme tablosu yer almaktadır. Bu tablo üzerinden belirtilen kredi tutarına göre ne kadar aylık taksit ödenmesi gerektiğini ya da hesaplama araçlarından almak istediğiniz krediye göre sizin ödeyeceğiniz net taksit tutarını, kredi faiz oranını, örnek ödeme planını ve toplamda ne kadar borçlanacağınızı öğrenebilirsiniz.

İhtiyacınız olan tutara bağlı olarak gerekli hesaplamaları da yaptıktan sonra isterseniz şubeye gitmeden de başvuru yapabilirsiniz. Bu ön başvuru sonrasında olumlu cevap alırsanız aşağıda belirtmiş olduğum evraklar ile birlikte size en yakın Yapı Kredi şubesine gidebilirsiniz.

[alert type=”info” icon-size=”hide-icon”]Eğer Yapı Kredi  İnternet Bankacılığı kullanıcısı iseniz, bu ön başvurunun bu ortamdan yapılması ve onaylanması sonrasında, talep ettiğiniz tutar, direkt vadesiz hesabınıza aktarılmaktadır. Detayları hesabınızın bulunduğu şubedeki müşteri temsilcinizden öğrenebilirsiniz. [/alert]

Nazar Boncuklu Masrafsız Bireysel ihtiyaç Kredisi Başvurusu Nereye Yapılır?

 • İnternet üzerinden Kredi Şimdi ile,
 • SMS ile “Kredi Türü (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi” yazıp 4411’e gönderebilirsiniz. (Örnek 1: Bireysel 12345678901 1000)
 • Size en yakın Yapı Kredi şubesine başvurarak,
 • 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığını arayarak,
 • Size en yakın Yapı Kredi ATM’sine giderek

Bireysel Kredi başvurularınızı yapabilirsiniz. Yukarıda belirtmiş olduğum kanallar üzerinden yapılan ön başvurular sonrasında, kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde mevcut çalışma durumunuza ve skor puanınıza bağlı olarak sizden aşağıda belirtilen evrakları ve gerekli görülürse kefil isteyebilirler.

Nazar Boncuklu Masrafsız Bireysel ihtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Daha önceden de belirttiğim gibi Yapı Kredi müşterisi iseniz aşağıda belirtilen belgeler genellikle istenmemektedir. Ancak siz yine de yanınızda hazır bulundurursanız zaman kaybetmemiş olursunuz.

[alert type=”info” icon-size=”hide-icon”]

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Gelir Belgesi
  • Son 2 aya ait güncel maaş bordrosunun biri veya antetli kağıda yazılmış şirket yetkilileri tarafından imzalanmış maaş yazısı, şirket imza sirküleri ve yetki belgesi
  • Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi
  • Emekliler için maaş cüzdanlarının fotokopisi
  • Kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi
 • Elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin işlem tarihinden önceki 3 ay içinde ve müşterinin adına düzenlenmiş bir fatura aslı veya 3 ay içerisinde alınmış ikametgâh belgesi (Adres paylaşım sisteminde adres bilgisinin güncel olması halinde bu maddede yer alan belgelerin beyanı gerekmemektedir.)

[/alert]

Tüm bu aşamalardan geçip, krediniz onaylandı ise Gelir Güvencesi Sigortası yaptırmayı da düşünebilirsiniz. Bu sigorta, işsiz kalma ya da geçici iş görememezlik durumunda giderlerinizi karşılayan bir sigorta türüdür. Lütfen konu hakkında müşteri temsilcinizden bilgi isteyiniz.

Yarınların bize ne getireceği hiç belli olmaz. Öyle değil mi?