Yangın poliçesi ‘nden sigortalı malın mülkiyet değişikliği

Yangın poliçesi 'nden sigortalı malın mülkiyet değişikliği

Yangın poliçesi ‘nden sigortalı malın mülkiyet değişikliği söz konusu olduğunda; poliçedeki tüm hak ve borçlar, malın yeni sahibine intikal eder. Ancak bu durumun sigortacıya 15 gün içinde bildirilmesi gerekmektedir. Bildirilmediği takdirde sigortacının hiçbir sorumluluğu olmaz. 

Sigortacı veya sigortalı malın yeni sahibi sigortanın varlığını öğrendiği günden itibaren 8 gün içinde yangın poliçesinin iptalini isteyebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

About kreditor

Merhaba, Eski bankacıyım. 2017 yılı sonuna kadar bankacılık ürün ve hizmetleri ile ilgili makaleler paylaşıyordum. Fakat 2017 Ocak itibariyle takibe başladığım kripto piyasası, alternatif kripto paralar, coin borsaları, airdrop ve bounty kampanyalarının getiri ve götürülerini de keşfettikten sonra hem tecrübelerimi, hem de belki hep birlikte kazanırız dediğim airdrop ve bounty kampanyalarını sizlerle paylaşacağım. Belki siz de beni desteklemek istersiniz diye ERC20 uyumlu 0x1e956dAF5f4bA2e2B772265C41aE728D32a22F5d cüzdanımı da burada belirtiyorum. Benimle site üzerinden her zaman iletişime geçebilirsiniz.

View all posts by kreditor →