Trafik Sigortasında Taksit Yapılır mı?

Sigorta yaptıran kişinin sorumlukları ilgili kanunda belirtilmiştir. Sigortalı, poliçede yazıldığı şekilde prim ödemelerini yapmak zorundadır. Ayrıca ödemenin ne şekilde yapılacağı da poliçede belirtilmektedir. Bu durumda, poliçede taksitlendirme yapılarak ödeme yapılacağı belirtilmişse sigortalı ödemelerini taksit ile yapabilir. Genellikle tüm sigorta şirketleri kredi kartına en az 3 taksit imkanı ile taksitlendirme yapmaktadır.

NOT: Taksitlendirme yapılması durumunda, sigortacı prim ödenmemesi sebebiyle sahip olduğu sözleşmenin feshi hakkından vazgeçmiş sayılır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

About kreditor

Merhaba, Eski bankacıyım. 2017 yılı sonuna kadar bankacılık ürün ve hizmetleri ile ilgili makaleler paylaşıyordum. Fakat 2017 Ocak itibariyle takibe başladığım kripto piyasası, alternatif kripto paralar, coin borsaları, airdrop ve bounty kampanyalarının getiri ve götürülerini de keşfettikten sonra hem tecrübelerimi, hem de belki hep birlikte kazanırız dediğim airdrop ve bounty kampanyalarını sizlerle paylaşacağım. Belki siz de beni desteklemek istersiniz diye ERC20 uyumlu 0x1e956dAF5f4bA2e2B772265C41aE728D32a22F5d cüzdanımı da burada belirtiyorum. Benimle site üzerinden her zaman iletişime geçebilirsiniz.

View all posts by kreditor →