Talep Olmadan Kredi Kartı Gönderimi

Bankaların iletişim ve işlem kanalları olan; web siteleri, internet bankacılığı, mobil bankacılık, telefon bankacılığı ya da sms ile kredi kartı başvurusu yapmadığınız halde, adınıza kayıtlı bir kredi kartı basımı yapılıp size teslim edilmeye çalışılıyor ise bu kartı almama hakkına sahipsiniz.

5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu’nun 8. maddesi olan “Kart çıkarma ve buna ilişkin yükümlülükler” başlığının ilk fıkrasında, kart çıkaran kuruluşların kişilerin talebi olmadan ve sözleşme imzalamadan kart veremeyecekleri açıkça belirtilmektedir.

Bu hükme bağlı olarak,bankaların iletişim kanalları üzerinden yazılı veya sözlü olarak kredi kartı talebi bulunmadığınız halde size kredi kartı verilmiş ise, elinizdeki tüm bilgi ve belgeleri ıslak imzalı bir dilekçe ekinde BDDK’ya ulaştırmanız halinde, konu şikayetiniz mevzuata aykırılık kapsamında değerlendirmeye alınacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

About kreditor

Merhaba, Eski bankacıyım. 2017 yılı sonuna kadar bankacılık ürün ve hizmetleri ile ilgili makaleler paylaşıyordum. Fakat 2017 Ocak itibariyle takibe başladığım kripto piyasası, alternatif kripto paralar, coin borsaları, airdrop ve bounty kampanyalarının getiri ve götürülerini de keşfettikten sonra hem tecrübelerimi, hem de belki hep birlikte kazanırız dediğim airdrop ve bounty kampanyalarını sizlerle paylaşacağım. Belki siz de beni desteklemek istersiniz diye ERC20 uyumlu 0x1e956dAF5f4bA2e2B772265C41aE728D32a22F5d cüzdanımı da burada belirtiyorum. Benimle site üzerinden her zaman iletişime geçebilirsiniz.

View all posts by kreditor →