TaleCraft’da Haftalık Gelirinizi Nasıl Arttırabilirsiniz?

TaleCraft üzerinde şimdilik 3-4 farklı kazanç kapısı mevcut ve çok yakın bir zamanda Craftable üzerinden de nasıl kazanç elde edebileceğimiz konusunda detayları da öğrenebileceğiz. İsterseniz aşağıdaki tweeti inceleyebilirsiniz. Sistem hakkında birçok ipucunu barındırıyor.

https://twitter.com/talecraftErGu/status/1497985437247410194

Şimdi, TaleCraft’ın mevcut sistemini kısaca gözden geçirelim.

TALECRAFT SİMYACI KARTLARI

Simyacı kartları, üretim zorluğuna bağlı olarak 5 farklı tier’e sahiptir. Bunlar; Stone, Iron, Silver, Gold ve PHI Stone.

 • Her hafta Cumartesi günleri saat 20:00 da sandık satışı yapılır.
 • Her bir sandıktan 4 element (Hava, Su, Ateş ve Toprak)’tan biri çıkar.
 • Birden fazla sandık aldığınızda, farklı ya da aynı elementler çıkabilir. Genellikle, maksimum adette (100 sandık) alım yapan kişiler 4 elementi de birbirine yakın adetlerde alabildiklerini belirtmişlerdir. (Örneğin; 26 Earth-21 Air-29 Water ve 24 Fire gibi…) Fakat bu garanti değildir.
 • Craftlamayı planladığınız kart/kartlar için daha fazla elemente ihtiyacınız olacak ise metamask üzerinden yeni bir cüzdan oluşturup yeniden sandık alabilirsiniz.
 • Unutmayın her cüzdan max. 100 sandık alabilir.

TALECRAFT SİMYACI SANDIĞI (CHESTS)

İlk gelen ilk alır sistemi üzerinden çalışmakta olan sandık satışlarında, tahmin edebileceğiniz gibi herkes düşük maliyetle sandık almaya çalışmaktadır. Bu nedenle de Cumartesi günü saat 20:00’ın ilk dakikalarında 1.kademe çoktan tamamlanmış olur ve otomatik olarak bir sonraki dilime geçer.

Zaman kaybı yaşamamak ve mümkün olduğu kadar düşük kademelerden alım yapmak için cüzdanınızda mümkünse 2 veya 3. kademeye kadar gerekli olan CRAFT token adedini bulundurun ve unutmayın ki, işlem ücretleri AVAX olarak alınmaktadır. Bu nedenle, sandık satışına ek olarak cüzdana enaz 0.1-0.2 AVAX da fee ler için atın.

Sandık satışı sırasında fiyat baremi uygulanmaktadır. Bunlar;

🔺İlk 2500 sandık: 8 CRAFT + 0,1 AVAX
🔺İkinci 2500 sandık: 10 CRAFT + 0,1 AVAX
🔺Üçüncü 2500 sandık: 12 CRAFT + 0,1 AVAX
🔺Son 2500 sandık: 15 CRAFT + 0,1 AVAX

Bu fiyat baremlerine göre max. 100 adet sandık alacak iseniz metamask cüzdanınızda olması gereken toplam CRAFT ve AVAX adetleri şöyle olmalıdır:

🔺İlk 2500 sandık için: 800 CRAFT+10 AVAX
🔺İkinci 2500 sandık için: 1000 CRAFT+10 AVAX
🔺Üçüncü 2500 sandık için: 1200 CRAFT+10 AVAX
🔺Son 2500 sandık için: 1500 CRAFT+10 AVAX

TALECRAFT ÖDÜL SİSTEMİ

Sandık satışı sırasında alınan 0.1 AVAX, NFT kart sahiplerine tierleri doğrultusunda haftalık ödül olarak dağıtılmaktadır. Yine, sandık satışında alınan CRAFT tokenların tamamı haftalık olarak yakılır.

BOARD GAME (MASA OYUNU) ÖDÜLLERİ

Board Game oyuncuları kazançlarını haftalık linear şeklinde CRAFT token olarak almakta olup, toplam ödül 20.000 CRAFT  token‘dır. Her hafta Lider tablosu yenilenmekte olup, sadece kazandığınız oyunlar için ödül almaya hak kazanırsınız.

NFT KART SAHİPLERİ İÇİN ÖDÜLLER

TaleCraft kullanıcılarının bir kısmı, oyun oynamaktan çok pasif gelir elde etmeyi ister. Bunun için de ya hafta sonları sandık satışından element satın alır ya da marketplace üzerinden uygun fiyata satışta olan NFT leri satın alarak hedefi doğrultusunda ilerler…

Pasif gelir hedefi olan kişilerin öncelikle Codex üzerinden kartları dikkatlice incelemelerini ve

 • NFT lerin tier ve ağırlıklarına göre haftalık ne kadar kazanç sağlayabileceği,
 • NFT kartları sandık satışı üzerinden element alarak mı yoksa marketplace üzerinden satın alarak mı daha az maliyetli olduğu,
 • Board Game üzerinde en çok tercih edilen kartların hangileri olduğu ve Lending üzerinde ortalama kaç CRAFT’a kiraya verildiği,
 • Telgram grubunda diğer oyuncu ve holderlar ile görüşerek, kendi yaptığı incelemeler sonucunda elde ettiği verilerin ne kadar sağlıklı ve doğru olduğunu kontrol etmesi son derece önemlidir…

Unutmayın, her oyuncu ve NFT holder’ın maliyeti de yatırım stratejisi de farklıdır. O nedenle her zaman kendi doğrularınız ile hareket etmeye dikkat edin.

TALECRAFT BOARD GAME (MASA OYUNU)

Aşağıda belirtilen minimum ve maksimum ağırlıklardaki en az 3 NFT kart sahiplerinin, 3 turdan oluşan masa oyununda oyunun galibi olabilmek için en az 2 turu kazanmak zorundadır.

Şuan için üç (3) lig mevcut. Bu ligler min. ve max. kart ağırlıklarına göre belirlendi.

NASIL OYNANIR?

Oyun içinde iyi bir strateji uygulayabilirseniz galip gelmenizin önünde hiçbir engel kalmaz. Elbette dişli rakipleriniz olacaktır. Bu rakipleri yenmenin de yenilmenin de asıl nedeni, öncelikle elinizdeki kartların doğru kurgulanması ve tabi ki oyun içinde kullanacığınız boost’ları doğru zamanda kullanmanız. Bunların hepsini her farklı oyuncuda tek tek tecrübe edeceksiniz. Hatta aynı kartlara sahip olduğunuz rakibinizi belki de doğru zamanda ve doğru şekilde kullandığınız boost’lar ile yenebileceksiniz. Dediğim gibi hepsi, oyunu tecrübe ettikçe oturacaktır. 

Şimdi de oyunu nasıl oynayabileceğiniz kısmını örnek kart kombinasyonları ile anlatmaya çalışayım…

Junior lig’de minimum 6, maksimum 50 ağırlığa sahip en az 3 kart ile oynayabilirsiniz.
Senior lig’de minimum 51, maksimum 150 ağırlığa sahip en az 3 kart ile oynayabilirsiniz.
Master lig’de minimum 151, maksimum 1000 ağırlığa sahip en az 3 kart ile oynayabilirsiniz.

Yukarıda yer alan kart ağırlıklarını, kendi oyun stratejilerinize bağlı olarak minimum ve maksimum ağırlıklara göre değiştirebilirsiniz. Seçili kartlar sadece örnektir, kesinlikle tavsiye değildir. Codex üzerinde, tüm kartları ağırlık seviyelerine göre inceleyerek yeni kartlar oluşturabilirsiniz…

Oyuna, Board Game üzerinden giriş yapabilirsiniz. Elinizdeki NFT lerin toplam ağırlığına bağlı olarak oynayabileceğiniz lige katılım butonu aktif olacak ve diğer ligler de “Not Eligible” yazısı görünecektir. 
 • Oyun sırasında tüm kartlar kapalıdır ve rakibinizin kartlarını göremezsiniz. Kartlarını görmek istiyorsanız Havanın Gücünü (Power of Air) kullanabilirsiniz.
 • Eğer rakibinizin kart ağırlığını %25 düşürmek isterseniz sadece tek seferlik ve yalnızca kullanmak istediğiniz turda Suyun Gücünü (Power of Water) kullanabilirsiniz. 
 • Eğer oynamak istediğiniz kartın ağırlığının rastgele gelecek bir sayının (1,2,3,4,5,6) katları şeklinde artmasını istiyorsanız Ateşin Gücü (Power of Fire) kullanabilirsiniz. 
 • Eğer oynayacağınız kart ağırlığının +5 puan artmasını istiyorsanız da Dünyanın Gücü (Power of Earth) kullanabilirsiniz. 
Her turun sonunda kartlar gösterilir ve daha yüksek ağırlığa sahip olan kişi o raundu kazanır. Kazandığınız her oyun için aşağıdaki çarpanlara göre kazanç elde edersiniz ve ödülünüzü haftalık alırsınız.
win x1 for every Junior League
win x4 for every Senior League
win x6 for every Master League

CRAFTING SİSTEMİ

Soon :))

CryptoInfograph

Back to top