Stem Cell ico incelemesi

Stem Cell ico incelemesi

Kök hücreler; vücudumuzdaki doku ve organları oluşturan ana hücreler olup, embriyo döneminden başlayarak yaşam boyunca tüm doku ve organların yenilenmesine yardımcı olurlar.

Kök hücreler, özellikle ergenlik döneminden itibaren yetişkinlik çağı boyunca sadece ait oldukları doku ve organların yenilenmelerinde rol sahibidirler. İşte bu nedenden dolayı kordon kanı kök hücreleri çok daha değerlidir. Çünkü bu kök hücreleri doğum esnasında alınabilir ve diğer kök hücrelerine göre daha gençtir. Uygun koşullarda saklanması halinde yaşlanma ve yıpranma süreçleri de durdurulmuş olacaktır.

Tarihteki ilk kök hücresi 1960 yıllarında ameliyat ile kemik iliğinden alınmış ve lösemi tedavisinde kullanılmıştır. Daha sonraki yıllarda kandaki kök hücrelerin de kullanılabileceği anlaşılmış ve 1980 yıllarının başında yeni doğan bebeklerin kordon kanında da kök hücrelerinin bol miktarda bulunduğu ve bu hücrelerin hastalıkların tedavilerinde kullanılabileceği fikri ortaya atılmıştır. 1998 yılında ABD’li bilim adamı James Thomson ve ekibi de ilk defa “insan embriyonik kök hücrelerini” laboratuarda embriyondan ayrıştırıp çoğaltmışlardır.

Neden bu tür bir giriş yaptığımı merak ediyor olabilirsiniz. Aslında benim dikkatinizi çekmek istediğim nokta şu: Kök hücreleri neden bu kadar önemli ve çalışmalar neden etik bulunmuyor?

Bu makaleyi hazırlarken özellikle yasal düzenlemeler ile ilgili birkaç makale okudum. Her ne kadar kök hücrelerinin hem toplumsal hem de bireysel faydalarından bahsedilse de, bazı kesimlerin de yasal boşluklardan faydalanarak sınırları aştığı ve bu nedenle de bazı etik grupların karşı karşıya geldiğini ve her ne kadar tıp dünyası için büyük bir gelişme olsa da bu tür çatışmaların olmaması için devletlerin, kök hücre araştırmaları ile ilgili sınırların tam olarak belirlendiği yasalar çıkarmasını, toplum vicdanını rahatlatacak önlemlerin alınmasını ve kötüye kullanımın engellenmesi için ciddi yaptırımların uygulanması gerektiği belirtiliyor.

Tüm bu detayları size aktardıktan sonra, kök hücre alanında çalışmalar yapan, motivasyonu yüksek araştırmacılar, tıp alanında uzman kişiler, özel yatırımcılar ve yenilikçi mühendislerden oluşan bir ağdan yani Stem Cell ‘den bahsetmek istiyorum…

Stem Cell Innovations (SCI)

Kök hücreler, ligamentleri, cildi ve diğer organları herhangi bir geleneksel tıptan daha hızlı yenileyebilir ve gençleştirebilir. İnsan vücudunu daha az yan etki ile hızla iyileştirir.

Stem Cell Innovations (SCI) ; dünya genelindeki tüm kullanıcı ve sağlayıcıları Stem Cell ile birbirine bağlamayı amaçlıyor. SCI token sahipleri kök hücre tedavisinde kişiselleştirilmiş çözümler alabilecekler. SCIA, tüm dünyada kök hücre tedavisine ulaşmanın bir tuşa basmak kadar kolay ve yaygın olmasını öngörmektedir.

SCI Uygulaması: SCI, blockchain teknolojisi ve 2048 bit simetrik şifreli anahtar kullanılarak bekleme sürelerini ve hasta verilerinin depolama risklerini en aza indirir.

Gelişen Küresel Ağ: Yüksek motivasyona sahip araştırmacılar, profesyonel tıp uzmanları, özel yatırımcılar ve yenilikçi mühendislerden oluşan ağ, benzersiz bir platform oluşturmak için birlikte çalışmaktadırlar.

SCI Token: SCI token sadece bir dijital para birimi değil, kök hücre araştırma, geliştirme, tedavi ve daha fazlasının gücünü ve potansiyelini açan anahtardır.

SCI Token Satışı

SCI Token Satışı

SCI Ethereum tabanlı bir tokendır. İlk başlarda SCI ekosistemindeki ürün ve hizmetlere erişim için kullanılacaktır. Projenin token simgesi SCI olarak belirlenmiş olup, ön satışı 17 Eylül – 9 Ekim 2018 ana satışı ise 21 Kasım 2018 – 17 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Minimum yatırım miktarı 0,4 ETH maksimum yatırım miktarı ise 4.000 ETH’dır.

 • Softcap: $3,000,000
 • Hardcap: $36,000,000
 • Token değeri: $0.15
 • Toplam token: 800.000.000 adet
 • ICO için ayrılan: 240.000.000 adet

Elimden geldiğince projenin ana hatlarına değinmeye ve size kısa bir ön bilgi vermeye gayret ettim. Eğer Stem Cell Innovations projesi hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz aşağıda yer alan bağlantı linklerini kullanabilirsiniz.

SCI Bilgi ve İletişim Kanalları

Web | Bitcointalk ANNWhitepaperYol HaritasıTakım | Facebook | Twitter | Telegram | | Linkedin | Medium | YouTube | Instagram | Reddit |

Bounty Kampanyası: https://bountyhive.io/join/Stem Cell Innovations
Bountyhive Kullanıcı ID: trhomeagent

“Stem Cell ico incelemesi” üzerine 11 yorum.

 1. İnsan yaşamına dokunabilecek bir proje. Ve bu tarz projelerin başarılı olma şansı biraz daha fazla bence diğerlerine göre.

 2. Gayet başarılı ve dikkate değer bir proje. Kök hücre alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyorum. Diğer bir ilgi alanım olan blok zinciriyle birleşince radarıma girmesi kaçınılmaz oldu. Güzel incelemeniz için teşekkürler.

 3. Günümüzde kök hücre tedavisi çok önemli özellikle bunu blockchaine taşımak daha başarılı bir iş olmuş. Bu projenin ileride başarılı olacağını düşünüyorum.

 4. kök hücre günümüz tıp biliminin en önem verdiği konulardan bir tanesi, kök hücre teknolojisindeki ilerlemeler tıpta çığır açacaktır. Blockchain gibi bir teknoloji ile kök hücre çalışmalarını birleştirme fikri de güzel bir fikir.

 5. kuşkusuz insanlığın sağlık temeli için faydalı bir oluşum olarak gözüküyor. stem cell ya da bir başkası bu işi gerçekleştirerek insanlığa fayda sağlamalı.

 6. SCI sayesinde özellikle kök hücre tedavisinde daha gözle görülür gelişmeler yaşanacağını düşünüyorum. Piyasanın kötü olması belki ICO sürecinin yavaş ilerlemesine neden olabilir. Ama yine de güzel haberler duyacağımızı düşünüyorum.

 7. İnandığım bir proje. Tıp dünyası açısından faydalı bir girişim olduğu için canı gönülden başarılı olmalarını diliyorum.

 8. Yaklaşımınızı beğendim. Bu konunun ne kadar önemli olduğunu aslında hepimiz biliyoruz. Özellikle kordon kanı saklama koşulları ve maliyetleri konusunda birçok kişinin kafasında sorular da vardır. İnşallah bu proje tüm dünyada yaygınlaşır.

Yorumlar kapalı.