Sosyal Satış’ta Yeni Güç – Gemstra

Sosyal Satış'ta Yeni Güç - Gemstra

Çevremizdeki birçok kişi mağazadan alışveriş yapmak yerine online alışverişi daha çok tercih ediyor. Ki bunda sosyal medyanın da payı çok büyük. Sosyal ağlarda geçirdiğimiz süreyi düşünürsek rakamların her geçen gün artmasının nedenini az çok anlayabilirsiniz.

Yeni bir başlangıç yaparak bu pazardan pay almak isteyen girişimciler de gerek tecrübesizliklerinden gerekse yüksek rekabetten dolayı bazı önde gelen markaların arasında kaybolup gidebiliyorlar.

Peki biz size önde gelen markalara ait ürünlerin yer aldığı bir butik açabileceğinizi söylesek ne yapardınız? Eğer nasıl olduğunu merak ediyorsanız yazımızın devamını okumaya devam edin…

Gemstra Nedir?

Gemstra, blockchain altyapısını kullanan ve herkesin sosyal satış yapabilmesine olanak sağlayan bir platformdur. Burada, ister tanınmış markalara ait ürünleri isterseniz de kendi ürünlerinizi satma fırsatı bulabilirsiniz. Mevcut bileşenler sayesinde her türlü kontrol sizin elinizde olacak.

GEMSTRA Bileşenleri

BOUTIQUES

Gemstra-BOUTIQUES

Temmuz 2017 ‘de kurulan BOUTIQUES‘de satıcıların istedikleri markalara ait ürünleri seçmeleri ve bunları kataloglara entegre etmeleri sağlandı. Lansmandan itibaren yaklaşık 9 ay içinde 3000 mağaza ve 8 markanın yıllık satış rakamlarının arttığı gözlemlendi. Bu BOUTIQUES için büyük bir başarıydı. Böylece, markaların sosyal satışa katılma istekleri yanında satıcıların da özgürce hareket etme istedikleri kanıtlanmış oldu.

ASTRA

Gemstra - ASTRA

Gemstra’nın BOUTIQUES ile elde ettiği başarı daha özgür ve kapsamlı bir çözüm önerisi sunmak için onlara ilham verdi ve böylece ASTRA doğdu.

ASTRA, sosyal satışın gerçekleştirilmesi için teknolojik altyapı desteği veren blockchain entegre platformdur. Satıcıların elde etmiş olduğu veriler, birçok marka ve satıcı arasında yapılan işlemlerde de kullanılmasını sağlayacaktır. Ayrıca, markaların satıcılara özel komisyon ve ödül sunabilmesi mümkün olabilecektir.

GMS Token

Gemstra - GMS Token

Gemstra, ASTRA’nın GMS token ile uyumlu olmasını sağlayarak sosyal satış sürecini hızlandırmış ve maliyetleri de düşürmüştür. GMS token, hem değişim hem de rezerv için en uygun maliyetteki ERC20 tokendır. GMS token ayrıca ürün satın alma sırasında da kullanılabilmektedir. BTC ve ETH gibi diğer kripto para birimlerine göre daha ucuz olacağından müşterilerin daha ucuz ürün alabilmeleri sağlanmış olacaktır.

Gemstra Token Hakkında Genel Bilgi

Sembol: GMS
Platform: Ethereum
Satılacak Token Miktarı: 6.400.000.000 GMS
Toplam Token Miktarı:  16.000.000.000 GMS
Token Fiyatı: $0.01 USD
Softcap: 8.000.000 USD
Hardcap: 30.000.000 USD
Ön Satış Tarihi: Temmuz 2018
ICO Satışı: Kasım 2018

Gemstra Takım

 • Jay Cheng – CEO
 • Joseph Lau – CRO
 • Kevin Gambill – COO
 • Janelle Mitchell – CFO
 • David Odere – CTO
 • James Kuo – President Epox International
 • Ivan Ramirez – Serial Entrepreneur
 • Connie Tang – President & CEO Princess House
 • Paul Sri – Blockchain Advisor
 • Steve Raack – Ex C.O.O. Of BeautyCounter
 • Ted Hong – Chief Marketing Officer
 • William Hsu – Co-Founder, Mucker Capital
 • Tudor Stomff – BountyHive CEO
 • Jun Hao – Advisor
 • Naviin Kapoor – Advisor
 • Hung Chih (Jason Hung) – Advisor
 • Michael Terpin – Advisor
 • Jeremy Khoo – Advisor

Gemstra‘nın en büyük avantajı bilgi ve tecrübeleri ile kendini kanıtlamış bir ekibe sahip olmalarıdır. Bu ekip doğal olarak büyüyen sosyal satış pazarını bu aşamaya kadar getirip, projeyi daha da geliştirerek kendilerini zaten kanıtlamışlardır. Bu aşamadan sonra proje, ASTRA altyapısının güçlenmesi ile birlikte daha çok marka ve perakendecinin dikkatini çekecek ve böylece sosyal satışta blockchain altyapısının sağlayacağı avantajlardan daha fazla kişi faydalanmış olacaktır.

Gemstra ekosistemi hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için aşağıda yer alan linklerden faydalanabilir veya https://gemstra.com/boutiques linkinden mevcut mağazaları inceleyebilirsiniz. Eğer sizde markette yerinizi almak isterseniz https://gemstra.com/join linkinden üyelik adımlarını tamamlayarak kazanmaya başlayabilirsiniz.

Gemstra İletişim Bilgileri

Bounty Kampanyası: https://bountyhive.io/join/Gemstra
Bountyhive Kullanıcı ID: trhomeagent

“Sosyal Satış’ta Yeni Güç – Gemstra” üzerine 4 yorum.

 1. projenin ekibini biraz inceledim, iyi bir ekibe benziyorlar, sosyal medyada da yeterince etkinler. Başarılı olma ihtimalleri yüksek görünüyor.

 2. BOUTIQUES‘de elde edilen başarı, platformun block chain’e taşınması sonrası daha güvenli ve özgürlükçü bir yapıya dönüşebilir. takip edilebilir hatta aktif olarak katılabilinir bir proje olarak görüyorum. detaylı anlatımınız için ayrıca teşekkürler.

 3. Gemstra’nın ekibi kendisini daha önceden kanıtlamıştır. Bu projede de gerekli yatırımları kısa sürede toplayacaklardır ve başarılı olacaklarına inancım tamdır.

  1. Murat Bey, yorumunuz için teşekkür ederim.
   Gün geçtikçe büyüyen bir topluluğa sahipler. Ekip gerçekten yoğun bir şekilde çalışıyor. Birçok platformda proje tanıtımlarına devam ediyorlar. Umarım emeklerinin karşılığını alırlar.
   Saygılar

Yorumlar kapalı.