Secrets of Zurich Proje İncelemesi (Kripto Ödemeleri İçin Sanal Banka)

Secrets of Zurich Proje İncelemesi (Kripto Ödemeleri İçin Sanal Banka)

Son yıllarda finans sektöründe yaşanılan hareketliliğin kaynağı olan blockchain altyapısı, hem girişimcilerin hem de yatırımcıların daha çok ilgisini çekmeye başladı. Merkezi olmayan bu yapı içindeki ekosistemde, herkese yönelik fırsatlar olabilir.

Secrets of Zurich, herkesin blockchain teknolojisini benimsemesini ve kullanımın genele yayılmasını hedefleyen bir projedir. Bu bağlamda, ekosistemde yer alan tüm kripto para birimlerini destekleyen bir kripto para cüzdanı ile karşımıza çıkan SOZ, kişisel IBAN numarası, debit kart ve dahili kripto para birimi değişimi ile sistemin birbirine entegre bir şekilde çalışmasını hedeflemektedir.

Kişisel Çok Para Birimli Kripto Cüzdanı: Kullanıcı dostu olan arayüz sayesinde sadece birkaç tıklama ile kripto para birimlerini saklama, harcama ve geri çekme imkanına sahip olacaksınız. Şuan için; Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Dash, Stellar Lumen, NEM gibi kripto para birimleri eklenmiş olsa da her ay daha fazla para biriminin eklenmesi planlanmaktadır.

SEPA ile Akıllı Para Transferleri: Kripto para birimlerini EURO’ya dönüştürüp SEPA bölgesindeki herhangi bir banka hesabına gönderebileceksiniz. Platform üzerinden işlem yaparken kripto para birimi öncelikle FIAT’a dönüştürülecek ve sonrasında da istediğiniz banka hesabına gönderme imkanınız olacak.

Kişisel IBAN Numarası: Kripto ve FIAT para birimleri arasındaki değişim işlemlerinizi kolaylaştırmak için kişisel bir hesap oluşturmanız size avantaj sağlayacaktır.

Ön Ödemeli Banka Kartı: Tanımlı olan banka hesabınıza bağlı olacak bu kart sayesinde tüm ATM’lerden para çekme işlemi yapabileceksiniz. Yeterli kullanıcı sayısına ulaşıldığı anda bu özellik aktif hale gelecektir.

Güvenlik: Şuan kullanmakta olduğunuz banka kartları ile bile kimlik avı ya da diğer dolandırıcılık girişimlerine maruz kalabilirsiniz. Ancak SOZ, kullanıcı güvenliğini üst düzeye çıkarabilmek için KYC işlemleri sırasında bir takım güvenlik önlemlerini devreye sokmuş ve bu tür girişimcilerin önünü kesmeyi başarmıştır.

Hızlı ve Düşük Maliyetli İşlemler: Platform üzerinden gerçekleştirilecek tüm işlemler çok kısa bir süre içinde sonuçlandırılacak olup, işlem ücreti olarak da % 0,5 gibi çok düşük bir oranda  belirlenecektir.

Ön Ödemeleri Banka Kartı (SOZ KART)

Ön Ödemeleri Banka Kartı (SOZ KART)

Bu kart sayesinde anında para çekebilecek ve SOZ hesabınız üzerinden, hem kripto hem de FIAT para birimleri ile işlem yapabileceksiniz.

Özellikler:

 • Banka kartınızı sistemde mevcut olan tüm kripto cüzdanlarınıza bağlayabileceksiniz,
 • İşlem ücreti olarak %0,5 oranı uygulanacaktır,
 • VISA amblemi gördüğünüz her ATM’den işlem yapabileceksiniz,
 • Aktif kullanıcı sayısı 5000 kişiye ulaştığında kart satışı yapılmaya başlanacaktır.

SOZ Wallet

Kullanıcı dostu arayüzü ile, kripto paralarınızı SOZ wallet ile güven altına alabileceksiniz. Cüzdanı kullanmaya başlayabilmek için öncelikle https://pay.soz.fund/register bağlantısından kayıt olmanız gerekmektedir.

SOZ wallet register

e-posta adresinizi ve güvenli şifrenizi yazın ve Register butonuna tıklayarak hesabınızı oluşturun. Karşınıza gelen ekranda e-posta kutunuza gönderilen maildeki onay linkini tıklamanız istenmektedir.

e-posta hesabınıza gelen maildeki bağlantıya tıkladığınızda işlem tamamlanmış olacaktır. Eğer belirtmiş olduğunuz mail adresine veya spam kutusuna herhangi bir onay maili gelmedi ise destek sayfasındandan kendilerine bir mail atarak, ne zaman ve hangi mail adresi ile kayıt yaptığınızı bildirin.

Hesabınızı güvenli şekilde yönetebilmek için KYC onayından da geçmeniz gerekir. Bu süreç, yüz videosu ve kimlik fotokopisinin gönderilmesi ile çok kısa zamanda tamamlanacaktır. Burada dikkat etmeniz tek nokta, hem video görüntüsünün hem de belge fotokopilerinin net olması gerekmektedir.  KYC onayı da alındıktan sonra artık hesabınızı yönetebileceksiniz.

Token ve ICO Bilgileri

 • Token Sembolü: SOZ Token
 • Toplam Token: 65.000.000 adet
 • Satışa Sunulan: 50.000.000 adet
 • ETH – ERC20
 • Kabul edilen ödeme yöntemleri: ETH

Proje hakkında daha detaylı bilgi almak için teknik raporu inceleyebilir ya da aşağıda yer alan iletişim linklerinden SOZ ekibi ile irtibata geçebilirsiniz.

Secrets of Zurich İletişim

Secrets of Zurich projesinin bounty kampanyası Bountyhive tarafından yürütülmekte olup kampanya detaylarına https://bountyhive.io/join/Secrets%20of%20Zurich linkinden ulaşabilirsiniz.

Yazar: trhomeagent

“Secrets of Zurich Proje İncelemesi (Kripto Ödemeleri İçin Sanal Banka)” üzerine 8 yorum.

 1. Gerçektende şuana kadar incelediyim en güzel proje. Özellikle SOZ card çok güzel bir girişim.

 2. Secrets of Zürich projesi sanal banka projesidir. İnceleme için teşekkürler.

 3. Secrets of Zurich projesi sayesinde her türlü işlemi sanki bankada döviz bozduruyormuş gibi rahatlıkla halledebileceğiz. Kripto paranın resmi para birimlerine düşük komisyonlarla hızlı ve güvenli sayede, anlık dönüşümleri sayesinde günlük işlemler için de kripto para kullanımı artık hayal değil.

 4. Projenin sunduğu hizmetler kripto dünyasının geleceğini şekillendirecek detaylar barındırıyor.Bir kredi kartı ile kriptolar için işlem yapabilmek ve bunu visa kullanımı olan her yerde yapabilmek kriptoların geleceği açısından faydalı ve önemli bir adım.

 5. Secrets of Zurich Bankacılık ile ilgili bir proje. Bankacılık projeleri zamanla çok değer kazanacaktır. Secrets of Zurich bankacılık sektöründe uzman kişiler tarafından desteklendiğini düşünüyorum. Zaten bankacılığın aktif olduğu yerde yapılan bir proje.

 6. Projenin isviçre tabanlı bir proje olması ilk dikkatimi çeken şey oldu. Bunun yanı sıra herkese IBAN vererek diğer bankalara kolay bir şekilde para transfer etmenin de yolunu açmışlar.

Yorumlar kapalı.