Satın alınacak konut üzerinde haciz olup olmadığı nasıl öğrenilir?

Satın alınacak konut üzerinde haciz olup olmadığı nasıl öğrenilir?

Satın alınacak konut üzerinde haciz olup olmadığının detaylı olarak araştırılması ve bunun için konutun bağlı olduğu tapu müdürlüğüne müracaat edilmesi gerekir.

Satın alacağınız konutun tapu fotokopisi ile birlikte bağlı olduğu tapu müdürlüğüne gittiğinizde, konut üzerinde herhangi bir şerh, haciz veya ipotek karşılığı kredi olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer konut üzerinde herhangi bir ipotek mevcut ise alım-satım işlemleri sırasında bu bilgi sizlere iletilmektedir. Eğer icra işlemleri başlatılmış ise de yasal olarak satış yapılamamaktadır.

Konut kredisi kullanılmak istenmesi durumunda da yetkilendirilen eksper, tüm yasal durumları kredi kullanacak kişi adına detaylıca araştırmaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

About kreditor

Merhaba, Eski bankacıyım. 2017 yılı sonuna kadar bankacılık ürün ve hizmetleri ile ilgili makaleler paylaşıyordum. Fakat 2017 Ocak itibariyle takibe başladığım kripto piyasası, alternatif kripto paralar, coin borsaları, airdrop ve bounty kampanyalarının getiri ve götürülerini de keşfettikten sonra hem tecrübelerimi, hem de belki hep birlikte kazanırız dediğim airdrop ve bounty kampanyalarını sizlerle paylaşacağım. Belki siz de beni desteklemek istersiniz diye ERC20 uyumlu 0x1e956dAF5f4bA2e2B772265C41aE728D32a22F5d cüzdanımı da burada belirtiyorum. Benimle site üzerinden her zaman iletişime geçebilirsiniz.

View all posts by kreditor →