Qurrex Hybrid Borsası-Hızlı, güvenli ve şeffaf

Qurrex Hybrid Borsası

Kripto para borsalarında işlem onaylarının geç tamamlanması ya da paylaşılan bilgilerin sınırlı olması nedeniyle; artan işlem hacmini kaldırabilecek, siber saldırılara karşı üst seviyede güvenliğe sahip, hızlı ve şeffaf platformlar daha çok tercih edilmeye başlandı. Qurrex, bu sorunların çözülmesini sağlayacak potansiyele sahip bir Hybrid kripto para borsasıdır.

Kripto para borsalarında yaşanılan sorunların en başında yer alan işlem hızları, Qurrex Hybrid borsasında kullanılan eşleştirme motoru sayesinde daha hızlı gerçekleştirilmektedir. Şubat 2018 de yapılan testlerde kapasitenin saniyede 4,5 milyon işleme kadar çıktığı görülmüştür.

Kripto para borsalarında bir diğer önemli unsur da şeffaflık demiştik. Qurrex borsasının en önemli özelliklerinden birisi de şeffaf olmasıdır. Qurrex, kendi platformunda gerçekleşen tüm işlemlerin takip edilmesi için  qurrex.statuspage.io bağlantısını erişime açmıştır.  Bağlantıyı dikkatle incelediğinizde, gerçekleşen işlemleri, platformun kapasitesini ve bekleme süreleri gibi verileri görebilirsiniz.

Hızlı, yüksek performanslı ve güvenli bir platform sunmayı hedefleyen Qurrex, kurumsal menkul kıymet borsalarında işlem yapan profesyonel kullanıcıları da kripto para ekonomisine dahil etmeyi planlıyor.

Qurrex, siber saldırılara karşı da önlem alarak güvenliğe ne kadar önem verdiğini göstermiştir. Ayrıca; Qurrex borsasında işlem yaptığınız cüzdanlarınızı sigortalama imkanınız da bulunmaktadır.

Qurrex Platformunun Avantajları

Qurrex borsası merkezi borsaların sunduğu likidite ve işlevsellikle merkezsiz borsalarda mevcut güvenlik ve gizliliği tek bir platformda topluyor ve kullanıcılarına hız, güvenlik ve şeffaflık vaad ediyor.

Kurumsal oyuncuların kripto paralara olan ilgisini avantaja çevirmek isteyen Qurrex, platformunda kurumsal müşterilere yönelik birçok enstrüman sunuyor.

Son teknolojiye ayak uydurmak ve müşterilerine eşsiz bir konfor sunmak için, birçok donanım cüzdanını da destekleyeceklerini belirttiler.

Ayrıca yapılan bir roportaj da ” Yatırımcıların platform üzerinden işlem yaparken, işlemlerin merkezi node’dan mı yoksa merkezsiz node’dan mı geçtiğini nasıl ayırt edebilecekleri” sorusu yöneltildi. Verilen cevap ise;

“”” Kullanıcılar kripto varlıklarının depolamasında merkezi borsayı kullanıyorsa merkezi borsanın motoru devrede olacaktır. Kripto varlıklarını kendi yazılımları ve donanım cüzdanlarında depolayan kullanıcıların işlemleri ise QDEX ağında işlenir. Yani telefon veya bilgisayar için üretilmiş bir yazılım parçasından ibaret (müşterilerin) client node’ları otomatik olarak QDEX ağıyla etkileşime geçer. “””

Qurrex Token Dağılımı

%78,6 Satışa Ayrılan Pay
%4,3 Bounty için Ayrılan Pay
%6,4 Sadakat Programına Ayrılan Pay
%3,6 Ön Satışa Ayrılan Pay
%7,1 Takıma Ayrılan Pay

Qurrex ICO Bilgileri

Token Adı: QRX
Token Fiyatı (18 Haziran itibariyle) : 1 ETH = 340 QRX
Toplam Adet: 70.000.0000
Token Standart: ERC-20
Hard Cap: 35.000.000 USD

Projenin token satışı halen devam etmekte olup, 30 Haziran günü sona erecektir.  Token satışı sırasında uygulanacak olan bonus oranları yukarıdaki tabloda yer almakta olup, kademeli olarak düşecek bonus oranlarını Qurrex ‘in resmi web sitesinden de kontrol edebilirsiniz.

Qurrex ICO Değerlendirme

Qurrex token; birçok ico değerlendirme sitesi tarafından değerlendirilmiş olup;

 • CYPTONEXT 91/100
 • Foundico 9.2/10
 • ICObench 4.3/5.0
 • ICOcrunch 4.5/5.0
 • ICOHOLDER 4.1/5.0
 • TrackICO 5.0/5.0
 • ICOmarks 8.3/10

puan almıştır.

Ourrex Trading Platform (Prototip)

Qurrex trading platformunu çok yakında mobil üzerinden de kullanma şansınız olacak. İsterseniz platformun prototipini https://trading.qurrex.com/ adresinden test edebilirsiniz.  Prototipte temel özellikleri test etme şansı da bulacaksınız.

Kısa bir özet geçmek gerekirse;

Qurrex platformu, kullanmakta olduğumuz bir çok borsadan daha işlevsel, hızlı ve bir o kadar da şeffaf olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Aşağıda yer verdiğimiz linklerden gelişmeleri ve güncel haberleri takip edebilir ve herhangi bir konuda soru sormak isterseniz de sosyal ağ hesaplarından sorularınıza yanıt alabilirsiniz. Yol haritasına bağlı olarak düzenli ve emin adımlarla ilerleyen Qurrex projesine mutlaka bir göz atmalısınız.

Web: https://qurrex.com/
Telegram: https://t.me/qurrex_chat
Twitter: https://twitter.com/qurrex
Medium: https://medium.com/qurrex
Github: https://github.com/Qurrex
Reddit: https://www.reddit.com/r/QurrexOfficial/
Facebook: https://www.facebook.com/qurrex/
Whitepaper: https://drive.google.com/file/d/1klzZPHdjCBnurHCJjJbjwsed_5rx4W1U/view
Bounty: https://qurrex2.bountyplatform.io/
Bitcointalk Profile: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1060346
ERC 20 wallet: 0xBbd421bf414100a708b89DE3F34aa343cE0542f0

“Qurrex Hybrid Borsası-Hızlı, güvenli ve şeffaf” üzerine 2 yorum.

 1. Qurrex borsasının sağladığı avantajlar benim de ilgimi çekti. Vermiş olduğunuz linkten test edeceğim. Bilgi için teşekkürler

  1. Merhaba Aslı Hn.
   Yorumunuz için teşekkür ederim.
   Umarım protitipi denemeniz sonrasında görüşlerinizi de bizimle paylaşırsınız.

Yorumlar kapalı.