Poliçede Belirtilen Süreden Önce Sigortadan Ayrılabilir Miyiz?

TTK’nun 1500.maddenin birinci fıkrasına göre;

Sigorta ettiren,  en az bir yıldan beri yürürlükte bulunan ve bir yıllık primi ödenmiş olan sigorta sözleşmelerinde, istediği zaman sözleşmeyi sona erdirerek sigortadan ayrılabilir.

TTK’nun 1500.maddenin ikinci fıkrasına göre;

Yaşama ihtimaline karşı yapılan sigortalarda, sigortacıdan ayrılma değerinin istenebilmesi için, sigortalının sağlıklı olduğunu ispat etmesi gereklidir.

Birikimli Hayat Sigortaları en az 10 yıllık yapılmaktadır. Uzun dönemli bu sigortadan ayrılmak istenildiğinde, sigortalı olarak geçen süre hesaplandıktan sonra, birikim tutarı üzerinden kesinti yapılabilir. Üretim masrafları ilk yıllarda yüksek olduğu için de birikimli kar payı, ödenen primlerden daha düşük olabilir.

Birikimli Hayat Sigortası Devredilir Mi?

Birikimli Hayat Sigortalarında Yatırılan Primler Yatırıma Nasıl Yönlendirilir?

Risk Ağırlıklı Hayat Sigortalarında Prim Nasıl Hesaplanmaktadır?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kreditor

Merhaba, Eski bankacıyım. 2017 yılı sonuna kadar bankacılık ürün ve hizmetleri ile ilgili makaleler paylaşıyordum. Fakat 2017 Ocak itibariyle takibe başladığım kripto piyasası, alternatif kripto paralar, coin borsaları, airdrop ve bounty kampanyalarının getiri ve götürülerini de keşfettikten sonra hem tecrübelerimi, hem de belki hep birlikte kazanırız dediğim airdrop ve bounty kampanyalarını sizlerle paylaşacağım. Belki siz de beni desteklemek istersiniz diye ERC20 uyumlu 0x1e956dAF5f4bA2e2B772265C41aE728D32a22F5d cüzdanımı da burada belirtiyorum. Benimle site üzerinden her zaman iletişime geçebilirsiniz.

View all posts by kreditor →