Please (PLS) Token

Please ico inceleme

Zamanınızın çoğunu ev-iş ve iş-ev monotonluğunda yaşıyorsanız, isyan bayrağını çekmeniz yakındır. Herkesin kendine biraz vakit ayırması gerekir. Evet, geçiminizi sağlamanız ve hayatta istediğiniz yerlere gelebilmek için çok çalışmanız ve para kazanmanız gerekebilir ama verimli bir şekilde çalışabilmeniz için de kendinizi motive etmeniz gerekir.

Kimse, tüm dünyanın yükünü omzunuzda taşımanızı beklemiyor daha doğrusu yakın çevrenizin bunu beklemediğini düşünüyorum. Belki, amiriniz ya da patronunuz sizden çok şey bekleyebilir ama zamanında sizin geçtiğiniz yollardan geçmiş biri, çalışanında motivasyona ihtiyacı olduğunu ve zaman zaman da olsa küçük tatillerle bile kendini toparlayabileceğini bilir. Daha doğrusu bilmesi gerekir. Aslında bu motivasyon tatilini patronunuz karşılasa ne kadar güzel olurdu değil mi?

Geçtiğimiz aylarda bir haber izlemiş ve bu haber sonrasında “Vay be ne patronlar var, tüm personelini İstanbul’a motivasyon gezine getirmiş ve hiçbir masraftan da kaçınmamış.” demiştim. Eminim siz de bu haberi izlediğinizde aynı şeyleri düşünmüşsünüzdür. Ne yapalım bizim patronlarımız bu kadar ciddi rakamlar kazanamıyor, kazansalar bile maalesef bizleri böyle bir geziye de göndermezler. En kötü ihtimalle size yapacakları en büyük iyilik, mesaiye kaldığınızda size yemek ısmarlamak pardon sandviç ısmarlamak olacaktır. Neyse, görülen o ki kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz.

O zaman size küçük bir öneride bulunmak istiyorum. Please projesi…

İsmi gibi güzel bir proje… Gezmeyi sevenler için çevrimiçi seyahat imkanı sunuyor. Oldukça geniş bir pazar alanı mevcut. 600.000’den fazla otel, 1.200.000’den fazla restoran ve 100.000 tur ve aktivite… Bu kadar seçenek arasından mutlaka bir tanesi size uygun olacaktır.

Uygulamanın sunduğu birçok alternatifi değerlendirme ve zamandan tasarruf etme imkanınız bulunuyor. Eğer demo siteyi incelemek isterseniz https://demo.please.com/ bağlantısını takip edebilirsiniz. O an ki modunuza göre birçok seçenek arasından istediğinizi tercih etme şansınız var.

Please pazaryeri

Please projesinde Xapp ve Chatbot adında iki uygulama yer almaktadır. Chatbot uygulaması sayesinde gezginler kendi aralarında sohbet ederek seyahatleri hakkında bilgi alışverişi yapabilirler. Yani bu uygulama sayesinde, geldiğiniz yerlere daha önceden gelmiş ve neyin nerede olduğunu ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini sorabileceğiniz kişiler olacak. Üstelik, yakında doğrudan bot üzerinden rezervasyon yapabilme imkanınız da olacak. Ne kadar güzel öyle değil mi?

Merkezi olmayan platformların sunduğu tüm imkanları bünyesinde barındırmakta olan Please, servis sağlayıcıların akıllı sözleşmeler ile blockchain altyapısını kullanarak hizmet sağlamalarına da izin verir.

Please (PLS) Token

Please (PLS) Token

PLS token ön satışı 22 Kasım 2018 tarihinde %20 bonuslu olarak $ 0.028 üzerinden başlayacak. Kamu satışı da 3 Ocak 2019 tarihinde $ 0,035 ile devam edecek. ICO tarihinin yaklaşması ile birlikte test çalışmalarını hızlandıran ekip,  https://medium.com/pleasedotcom/weekly-update-14-10-2018-45e7340be856 bağlantısında, yapılan güncellemeleri ve iş listesini yayınladı.

Please Takım

 • Romain Barissat – CEO
 • Vladimir Kokovic – CTO
 • Kristi Brown – Marketing Director
 • Sarper Horata – Product Manager
 • Marcel Akiyama – Product Designer
 • Jaydeep Solanki – Full-Stack Engineer
 • Florent Thurin – Partnerships Manager
 • Anupam Varshney – Content Marketing Strategist
 • Facundo Matteo – Full-Stack Engineer
 • Vibhor Jain – Operations Manager
 • Olivier Ducroux – Full-Stack Engineer
 • Denis Zabelin – UX Designer
 • Nicolas Girardot – Solidity Developer
 • Antoine Garcia – Full-Stack Engineer

Please Danışmanlar

 • Emmanuelle Morice – SVP @ Atos
 • Laurent Allias – CEO @ Josiane
 • Geneviève Blin – Senior Executive Coach
 • Alan Hochman – Management Consultant

Please projesi hakkında benim aktarabileceğim bilgi şimdilik bu kadar. Seyahat etmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi sevenler için güzel bir platform. Her şey elinizin altında. Mevcut konumunuza göre birçok alternatifi görme ve o anki ruh halinize göre en uygun alternatifi seçme şansınız var. Alternatif birçok proje mevcut ama size sunduğu avantajlar açısından Please uygulaması da değerlendirilebilir. Eğer projeye yatırım yapmayı düşünüyorsanız, iletişim linklerine aşağıda yer verdim. Öncelikle https://protocol.please.com/assets/Please.com-Whitepaper.pdf linkiden whitepaper’ı inceleyebilir ve sormak istediğiniz soruları bu linkler üzerinden takıma iletebilirsiniz.

Proje hakkındaki yeni güncellemeler için https://blog.please.com/ sitesini takip etmeyi unutmayın. ( Haftalık güncellemeler ve yeni partner anlaşmaları hakkındaki tüm detaylar bu bağlantıda yer almaktadır. )

Please İletişim Bağlantıları

Please projesi bounty kampanyası Bountyhive tarafından yürütülmekte olup, kampanya linki aşağıda yer almaktadır.

“Please (PLS) Token” üzerine 14 yorum.

 1. Seyahat etmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi sevenler için destek verecekleri güzel bir proje…

 2. Seyahat etmeyi sevenler için adeta vazgeçilmez bir proje.

 3. İncelemenizde verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Gayet güzel ve açıklayıcı bir makale olmuş. Please Protocol ise klasik tatil kavramını değiştirecek gibi gözüküyor

 4. Seyehat projesi olan Please, ismi ilede oldukça dikkat çekmeyi başardı. Seyehat aşamasında bir çok kolaylığı sağlayan Please projesi oldukça ilginç görünüyor. Seyehat masraflarımız minimize olacak gibi görünüyor.

 5. Seyahat projeleri çok sık rastladığım projelerden Please hedef olarak diğerlerinden farklı olduğu gözlerden kaçmıyor. İki ayrı uygulama geliştirmiş olmaları gayet mantıklı. Gezginler için olanı kullanmayı ve projeyi takip etmeyi düşünüyorum.

 6. “Please projesinde Xapp ve Chatbot adında iki uygulama yer almaktadır. Chatbot uygulaması sayesinde gezginler kendi aralarında sohbet ederek seyahatleri hakkında bilgi alışverişi yapabilirler.”
  chat uygulaması kullanıcılar arası haberleşme ile beraber tokenin popülaritesini artıracak bir uygulama olarak göze çarpıyor.

 7. Please (PLS) projesi incelemesi teşekkürler. Farklı bir konseptte proje planlanmış.

 8. Rezervasyon siteleri için blok zinciri harika bir uygulama olabilir. Bunu gören Please projesi cesur bir denemeye imza atıyor. Geleceği parlak ve takip edilesi bir proje.

 9. Seyahat etmeyi sevenler için güzel düşünülmüş bir proje. Kolay bir şekilde alternatif rotalar belirleyip bunu çok daha ucuza mal etme yeteneği bile platformu ön planda tutuyor.

 10. Bu tarz projeler ile çok sık karşılaşmaya başladım. Umarım bu proje diğerlerinin önüne geçer.

Yorumlar kapalı.