Öğrenim kredisi borcu olanlar için e-haciz uygulanır mı?

Öğrenim kredisi borcu olanlar için e-haciz uygulanır mı?

Öğrenim kredisi borcu olanlar için e-haciz uygulanır mı? sorusuna şu şekilde yanıt vermek gerekir;

Kredi Yurtlar Kurumundan çıkan borç alacak işlemi için daha önce getirilen affa müracaat etmeyenlere uyarı yapıldığı dikkate alınarak, Maliye Bakanlığı aracılığıyla vergi daireleri takip yapmıştı. Ardından borçluların banka hesaplarından elektronik yöntemle öğrenim kredisi borcu olanların borçlarından dolayı hesaplarına e-haciz gelecektir.

Öğrenim kredisi borcu olanlar da haciz kaldırma işlemleri için ya borcun tamamını ödemeli ya da borcu yapılandırmalıdır. Bu işlem sonrasında verilecek haciz kaldırma talep dilekçesi sonrasında banka hesabındaki e-haciz kaldırılacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kreditor

Merhaba, Eski bankacıyım. 2017 yılı sonuna kadar bankacılık ürün ve hizmetleri ile ilgili makaleler paylaşıyordum. Fakat 2017 Ocak itibariyle takibe başladığım kripto piyasası, alternatif kripto paralar, coin borsaları, airdrop ve bounty kampanyalarının getiri ve götürülerini de keşfettikten sonra hem tecrübelerimi, hem de belki hep birlikte kazanırız dediğim airdrop ve bounty kampanyalarını sizlerle paylaşacağım. Belki siz de beni desteklemek istersiniz diye ERC20 uyumlu 0x1e956dAF5f4bA2e2B772265C41aE728D32a22F5d cüzdanımı da burada belirtiyorum. Benimle site üzerinden her zaman iletişime geçebilirsiniz.

View all posts by kreditor →