Navibration-Yeni Nesil Navigasyon Sistemi

Navibration-Yeni Nesil Navigasyon Sistemi

Eskiden olsa kaybolacağımızı düşünerek bilmediğimiz yerlere gitmezdik ama artık teknoloji elimizin altında. Aracınızın navigasyon sistemine gideceğiniz adresi girin ve size sunacağı alternatif yollardan birini tercih ederek istediğiniz yere ulaşın. Yaya olarak bile bir yere gitmek istediğimizde artık kimseden tarif almıyoruz direkt cep telefonumuza konum belirterek güvenli bir şekilde gideceğimiz yere varıyoruz. Ne kadar kolay ve pratik öyle değil mi?

Navigasyon olmadan bir yere gitmeye çalıştığınızı düşünün. Yolda kaç kere durduğunuzu, kaç kişiden yol tarifi aldığınızı ve her tarif sonrasında da farklı farklı yerlere varıp sil baştan tarif almak zorunda kaldığınızı ve hatta bazen sinirlenip gitmekten vazgeçtiğinizi hatırlayın. Ne kadar sıkıcı bir durum öyle değil mi?

Hayatımızı bu kadar kolaylaştıran ve yeni yerler keşfetmemize yardımcı olan navigasyon uygulamalarının eksi yönü ise maalesef büyük bir çoğunluğunun internet bağlantısı olmadan çalışamaması. Üstelik navigasyon uygulamalarını yurt dışında kullanmak istediğinizde de yüksek bağlantı ücretleri ödemek zorunda kalıyorsunuz.

Peki gezmek ve yeni yerler keşfetmek için bu bir engel mi? Artık değil.

Navibration Nedir?

Navibration; internet ve haritaya ihtiyaç duymadan titreşim dalgaları ile yön bulmanızı sağlayan ve sadece yayan olduğunuz zaman kullanabileceğiniz patentli bir navigasyon sistemidir.

Navibration Experiences

Navibration Experiences; içeriğini kullanıcıların oluşturduğu, blockchain altyapısını kullanan dünyanın ilk sesli rehber turudur. İspanya Hükümeti tarafından desteklenen ve patentli bir teknoloji geliştirmiş olan Navibration, sadece bilinmeyeni değil, keşfedilmiş yerlerin diğer ayrıntı ve sırlarının da yeniden gün yüzüne çıkmasını sağlayacak.

Navibration Experiences Nasıl Çalışır?

 • Güzergah: Öncelikle bir kullanıcı tarafından gezi programı oluşturulacak ve bu doğrultuda güzergah belirlenecek.
 • Metin: Mevcut programa göre bir kullanıcı metinleri hazırlayacak.
 • Dil: Gerekli olması durumunda da bir kullanıcı çevirileri yapacak.
 • Ses: Hazırlanmış olan çeviriler bir kullanıcı tarafından seslendirilecek.
 • Editasyon: Hazırlanmış olan ses dosyaları Navibration ekibi tarafından yeniden kontrol edilip düzenlenecek ve monte edilecek.

Tüm bu işlemlerden sonra Rota oluşturulacak ve Navibration Experiences üzerinden satışa çıkarılacak.

Alpha sürümü şuan yayında ve örnek olması açısından şuan için üç şehir bilgisine yer verilmiş. İncelemek isterseniz https://www.navibration.com/guides/list bağlantısına tıklayabilirsiniz. Açılan sayfanın alt kısmında bir harita yer almakta ve o şehirdeki tüm gezilecek yerler bu harita üzerinde işaretlenmiş durumdadır. İşaretlenmiş olan yerlere tıkladığınızda sesli bir sunum duyacaksınız.

[alert type=”success” icon-size=”hide-icon”]2018 yılı sonuna kadar 30 ülke, 150 şehir, 4000 yer ve 30000 dk lık ses kaydı şeklinde içeriğin zenginleştirilmesi planlanmaktadır. [/alert]

Ekosistem

Platformun tüm kullanıcıları sağladıkları katkıyla orantılı olarak Navicoin ile ödüllendirilirler.

 • Uygulama içi satın alma: Kullanıcılar, FIAT veya Navicoins kullanarak Navibration Experiences yollarını satın alabileceklerdir.
 • Navicoins değişimi: FIAT ile yapılan alımlar otomatik olarak Navicoins’e dönüştürülecektir.
 • Akıllı sözleşme: Ödül sisteminde akıllı sözleşmeler kullanılacak olup, tanımlama için de blockchain teknolojisi kullanılacaktır.
 • Ödüller: Rotanın oluşturulmasına katkıda bulunan kullanıcılar ödüllerini Navicoins olarak alacaklardır.

[alert type=”success” icon-size=”hide-icon”]Navicoin sahipleri, tüm Navibration ürünlerine %30 indirimle sahip olabilirler. [/alert]

Navibration Ürünleri

Navibration Watch

Smartwatch: Navibration Experiences projesinin bir parçası olarak geliştirilen bu mobil cihaz navigasyon sistemine bağlanabilen bir akıllı saat olacak. Bu cihaz sayesinde sesli rehberi de kullanabileceksiniz. 

Navibration Stick

Smartstick: Navibration Watch ile benzer şekilde çalışan bu cihazın tek farkı, navigasyon sisteminin bastona yerleştirilecek olmasıdır. 

Token Satışı

Pre-sale: 15 Ekim 2018.

Token ismi Navicoin
Simge NAVI
Toplam token sayısı 300.000.000 NAVI
Satış için ayrılan token sayısı 120.000.000 NAVI
1 NAVI 0.05 USD
Softcap 500.000 USD
Hardcap 6.000.000 USD
Satışı yapılmamış ve ayrılmamış tokenların tamamı yakılacaktır. Ek token üretilmeyecektir. 

Kendi alanlarında uzman kişilerden oluşan ekip, mevcut yol haritasına göre tutarlı bir şekilde hareket etmeye devam etmektedir. Bu projeye gönülden inanıp patentini almış olmaları da benim açımdan artı bir puandır. Açıkçası bizlere sağlayacağı fayda bir tarafa görme engelliler için sağlayacağı manevi faydayı düşündükçe daha da çok heyecanlanıyorum.

Lütfen bir düşünün… Sizin gözlerinizle dünyayı daha iyi tanıyabilecek ve hayata daha farklı bakabilecekler.

Navibration İletişim ve Uygulama Bilgileri

Yeni bir dünyayı keşfetmek için Navibration uygulamasını ücretsiz olarak aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Bounty Kampanyası: https://bountyhive.io/join/Navibration
Bountyhive Kullanıcı ID: trhomeagent

“Navibration-Yeni Nesil Navigasyon Sistemi” üzerine 12 yorum.

 1. Özellikle bir kaç fikri beni çok mutlu etti. Görme engellilere yardımcı olabilecek potansiyeli beni sevindirdi.

 2. Bizlere yeni yerleri keşfetme olanağını sağlayan bu proje, herkes için farklı bir deneyim olabilir. Telefonla navigasyona farklı bir bakış açısıyla yaklaşmışlar ve bunu çok beğendiğimi söylemeliyim.

 3. Navibration Experiences proje incelemesi için teşekkürler. Ayrıntılı bir proje incelemesi olmuş.

 4. Navigasyon uygulamaları artık hayatımızın ayrılmaz parçası oldu. Başarılı bir yazı olmuş!

 5. Blockchainde navigasyon uygulaması olduğunu görüyorum bu projenin, uygulaması IOS ve Android cihazlarına hizmet verecekse gayet başarılı olacaktır. Bunun haricinde kendi çıkardıkları bir cihaz var mı?

  1. Merhaba,
   Yol haritasına göre 2019 yılının 4.çeyreğinde akıllı saat, 2020 yılının ilk çeyreğinde de baston’un sistem entegrasyonları tamamlanmış olacak. Kısaca giyilebilir ürünler için bir süre daha beklememiz gerekecek.
   Saygılar.

 6. engelliler için gerçekten güzel bir uygulama, navigasyonla blockchain teknolojisini birleştirme fikirleri dikkate değer. Takip ettiğim bir proje.

 7. gelişen teknolojinin hayatımıza kattığı kolaylıklardan biri merkezsiz blockchain sistemi içerisinde yer alması fayda bir model.

 8. Sosyal medya hesaplarında pek aktif değiller. Şahsen, daha sık güncelleme paylaşmalarını beklerim.

 9. Ben de gözleri görmeyen kişiler için üretilecek bastonun nasıl çalışacağını merak ediyorum. Baston ile iletişim halinde olan bir başka cihaz olacak mı, yoksa sadece baston mu olacak?

  1. Elif hanım,
   Smartwatch’ı uygulama üzerinden almanız mümkün olabilecek. Ayrıca Navicoin sahiplerinin bu ürünleri %30 indirimli alabileceklerini de unutmayın.

Yorumlar kapalı.