Krediye Erişimde Hızlı Çözüm: LendLedger

Krediye Erişimde Hızlı Çözüm: LendLedger

Geçmişten günümüze insanların yaşam standartlarının ne kadar değiştiğini ve buna bağlı olarak da tüketim hızının ne kadar arttığını, bu hıza ayak uydurmak için de insanların nasıl harcama yaptıklarını net bir şekilde görebiliriz. Günümüzde buna tüketim çılgınlığı diyoruz.

Tüketim çılgınlığını sadece kişi bazında düşünmeyin. Bu kişilerin ihtiyaçlarını karşılayan esnaf ve kobiler de bu çılgınlığın arasında kaybolup gidebiliyor. Nasıl mı?

Piyasadaki hareketlilik bazı esnaf ve kobilerin iştahını kabartır. Mevcut talebi karşılamak için de ya stoklarını arttırmaya ya da yeni ürün ve hizmetlerle daha çok müşteri çekme yollarını araştırırlar. Genellikle potansiyel müşterilerin kaçmaması için de fazlaca araştırma yapılmadan yeni ürün alınır ve hemen pazara sunulur. Fakat çoğunlukla hızlıca tedarik edilen bu yeni ürünler ya hedefe hitap etmez ya da arızalı/defolu çıkar. İşte esnaf ve kobiler bu aşamadan itibaren maddi sıkıntılar yaşamaya başlarlar.

Bu ürünlerin peşin veya vadeli alınmış olması bir tarafa ürünlerin çoğunun ellerinde kalması para akışının kesilmesine neden olur. Bu zararın finanse edilmesi için taze para girişinin olması gerekir. Eğer kendi bünyesinde farklı gelir kaynakları mevcut ise bu sıkıntıyı çok kısa bir zamanda bertaraf edebilirler. Ancak çoğu işletme maalesef ki kasasında ya da hesaplarında nakit para tutmaktan çok, değişken döviz kurları nedeniyle parayı stok yapmak için kullanır. İşte böyle bir durumda ise esnaf veya kobinin kredi kullanması kaçınılmaz olur.

Peki herkes anında kredi kullanabilir mi?

Bu sorunun cevabını sanırım herkes biliyor…Ülkemizde olduğu gibi birçok ülkede krediye erişim anlatıldığı kadar kolay ve hızlı değildir Daha doğrusu reklamlarda görüldüğü gibi tek tuşa basıp kredi alamıyorsunuz. Yani çoğu kişi alamıyor.

Yukarıda belirttiğim örnek üzerinden gidecek olursak; esnaf veya kobi’nin bankadan kredi alabilmesi bir takım ön koşullardan geçmesine bağlıdır. Kullanmak istediği kredi türü ne olursa olsun başvuru sonrasındaki diğer adıma geçebilmek için gereken ilk engel kredi notudur. Kredi notu; sizin geçmişten günümüze kadar kullandığınız tüm kredi, kredi kartı v.b. finansal ürünlerdeki ödeme performansınıza göre edindiğiniz karne notudur.

İkinci engel ise gelir durumun belgelenmesidir ki bu aşamada çoğu kişi sorun yaşar. Özellikle de esnaf ve kobiler vergi levhası, imza sirküleri, oda kayıt belgesi, resmi gazete, bilanço ve gelir tablosu ya da ortaklara ait mal beyanı tarzında birçok evrağı teslim etmeleri gerekir. Bu evrakların hepsinin eksiksiz tesliminden sonra kredi başvurusunun işleme alınması ve maalesef ki inceleme sonrasında kredinin red edilmesi ya da çıkan pürüzler nedeniyle ek teminat istenmesi gibi olumsuzluklarla çok sık karşılaşılıyor.

Bu aşamada, herkesin aynı sorunları yaşamadığını aslında temiz bir sicile ve çalışma geçmişine sahip olan kişi ya da kobilerin bu kadar çok formalite ile uğraşmadan kredi kullanabildiklerini söyleyebilirsiniz. Evet doğru; bazı kişi ya da kobiler sorunsuz bir şekilde kredi kullanabilmektedir. Ama örnekteki gibi kişi ya da kobilerin oranı da hiç de düşük değil.

Peki bu kişi ya da kobiler nasıl kredi kullanacak?

İşte tam da bu noktada LendLedger devreye girecek… LendLedger, blok zincir teknolojisi üzerine kurmuş olduğu sistem sayesinde kredi çekmek ve kredi kullandırmak isteyenleri birbirine bağlamayı hedefleyen merkezi olmayan kredi verme ağıdır. Platform Stellar ağını kullanarak tüm işlemlerin daha basit ve güvenli olmasını sağlayacaktır. Tüm veriler şifrelenmiş olacağı için sadece taraflar arasında yapılan işlemler sırasında paylaşılacaktır.

Neden blockchain? LendLedger’ın gerçek zamanlı kredi ödemeleri ve geri ödemeleri, borçluların, borç verenlerin ve veri sağlayıcıların itibarının saydam ve reddedilemeyeceği anlamına gelir. Bu merkezi olmayan, standartlara dayalı yaklaşım, kredi kullandırma maliyetlerini düşürür ve küçük krediler için bile borç vermeyi büyük ölçüde ölçeklendirir.

LendLedger ekosistem

LendLedger Avantajlar

 • Blok zinciri üzerinden gerçekleştirilen tüm veri ve işlemler şifrelenmiş olacaktır. Bu sayede bilgi akışını kontrol etmesi gereken aracılar olmayacaktır.
 • Veri sağlayıcı, borç veren ve alan kişiler tek bir platformun parçası olacaktır.
 • Platform üzerinde bilgi gizliliğine önem verilir.
 • Borçlular kendi verilerine erişebilir, kontrol edebilir ve gerekli durumlarda borç veren ile paylaşabilir.
 • Finansal işlemler muhasebe defterlerinde kayıtlıdır.
 • Açık API’lar ağın içine bağlanır ve veri paylaşmalarına, kredileri dağıtmalarına, akran mekanizmaları yoluyla ödeme yapmalarına izin verir.

LendLedger Nasıl Çalışır?

Açık bir protokol ve blockchain teknolojisine dayanan LendLedger, güvenli, şeffaf, uygun maliyetli ve yenilikçi etkileşimler için veri sağlayıcıları, borç verenleri ve borç alanlarını birbirine bağlar.

LendLedger API

LendLedger merkezi bir borç verme platformunu açık ve merkezi olmayan bir ağ ile değiştirir. Bu, LendLedger’ın Açık API’leri ve bir blok zincirindeki akıllı sözleşmelerle etkileşime giren LOAN dijital varlığı aracılığıyla mümkündür.

Lendledger nasıl çalışır

LendLedger (LEND) Token Satışı

Platform üzerinden gerçekleştirilecek tüm finansal işlemlerde LEND token kullanılacaktır. Toplam token sayısı 1,000,000,000 adet olup 1 LEND=USD $0.05 şeklinde fiyat belirlenmiştir.

LendLedger (LEND) Token Satışı

LendLedger projesi krediye ulaşım konusunda yepyeni bir pazar yaratıyor ve gördüğüm kadarıyla da bu pazarın genişlememesi için önünde hiçbir engel de yok. Platform kullanımın genele yayılması ile birlikte ismini sıkça duyacağımız bir proje gibi duruyor. Eğer mevcut finansal sistem dahilinde, krediye erişim konusunda sorunlar yaşıyorsanız bence bu projeyi takibe almalısınız

Benim proje hakkında aktarabileceklerim şimdilik bu kadar. Proje hakkındaki tüm gelişmeleri aşağıda yer alan resmi bağlantılardan takip edebilirsiniz.

To earn tokens for this project by completing simple tasks, join the BountyPortals platform at app.bountyportals.com
Find BountyPortals on Twitter and Facebook for updates.
Join the official Telegram group of BountyPortals @officialbountyportals for instant updates on new rewards and campaigns for exciting projects with great potential.

“Krediye Erişimde Hızlı Çözüm: LendLedger” üzerine 10 yorum.

 1. Platform üzerinde bilgi gizliliğine önem verilmesi güzel. Çünkü bilgi gizliliği daha sonradan başımıza dert olmuştur.

 2. tüm veriler blok zincir üzerinde şifrelenmiş olacağı için, üçüncü kişiler aracılık edemeyecek ve platformda bilgi gizliliği oluşturulmuş olacak olması önemli bir özellik olarak göze çarpıyor. ekonomik olarak pazardan pay alabilecek bir sisteme benziyor.

 3. Mevcut ekonomik yapıda kripto ile kredi işi zor ama belliki lendledger’ın kendine has bir fikri var.

 4. LendLedger farklı projelerden biri olmuş gibi. İnceleme için çok teşekkürler.

 5. Çok başarılı bir tanıtım yazısı olmuş, proje hakkında oldukça bilgi aldım!

 6. Çok detaylı, harika bir inceleme olmuş. Keyifle okudum. Kredi sektörünün de blockchain tabanında kendine yer bulması kaçınılmaz. Kendi içinde harika fırsatlar oluşan bir alan ve LendLedger da bunu öngören nadir projelerden.

 7. Blockchain teknolojisi ile kredi verme işlemi hazır bankalardan uzaklaşıyorken neden olmasın ki? Elinize sağlık bilgilendirici bir yazı olmuş

 8. Kredi sektöründe güzel yenilikler getirebilecek bir projeye benziyor. Çalışma alanı hiç bir zaman bitmeyecek bir alan olduğu için geleceği var gibi duruyor. Tabi ekibin de iyi çalışıp programlarına uyması lazım.

Yorumlar kapalı.