Kredi kartı üyelik aidatı alınmasının yasal dayanağı

Kredi kartı üyelik aidatı alınmasının yasal dayanağı

Türkiye Bankalar Birliğinin Resmi web sitesinde yer alan;

başlıklarını inceleyebilirsiniz.

Yukarıda yer verilen başlıklar tüm detayları içermekle birlikte, kart aidatının iade alınması aşamasında da size yol gösterici nitelikte olacaktır. Bildiğiniz gibi bazı bankalar yukarıda belirtilen yasal dayanakları ileri sürerek kredi kartı aidatını geri iade etmeyi red ederken bazı bankalar ise müşteri kaybının önüne geçmek için ya kredi kartı üyelik ücretini iade ediyor ya da kart ücreti kadar tutarı belirli bir tutarda alışveriş sözü alınarak karta bonus olarak yükleyebiliyor.

Belirli bir tutardaki alışveriş sözü ile sizleri kartı aktif olarak kullanmaya ve müşteri memnuniyeti yaratma gayreti bazı kredi kartı hamilleri ‘nde işe yarıyor olsa da bazı kart hamilleri bu tür pazarlama taktiklerine pek de inanmıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

About kreditor

Merhaba, Eski bankacıyım. 2017 yılı sonuna kadar bankacılık ürün ve hizmetleri ile ilgili makaleler paylaşıyordum. Fakat 2017 Ocak itibariyle takibe başladığım kripto piyasası, alternatif kripto paralar, coin borsaları, airdrop ve bounty kampanyalarının getiri ve götürülerini de keşfettikten sonra hem tecrübelerimi, hem de belki hep birlikte kazanırız dediğim airdrop ve bounty kampanyalarını sizlerle paylaşacağım. Belki siz de beni desteklemek istersiniz diye ERC20 uyumlu 0x1e956dAF5f4bA2e2B772265C41aE728D32a22F5d cüzdanımı da burada belirtiyorum. Benimle site üzerinden her zaman iletişime geçebilirsiniz.

View all posts by kreditor →

One Comment on “Kredi kartı üyelik aidatı alınmasının yasal dayanağı”

Comments are closed.