Kredi Kartı Limiti Talep Olmadan Arttırılır Mı?

Bankalar, kredi kartı hamillerinin talebi olmadığı sürece, mevcut olan kredi kartlarına ait limitleri artıramazlar.

Kredi kartı limit artırımı, bankaların iletişim kanalları üzerinden yazılı veya sözlü olarak yapılabildiği gibi, daha önceden alınan talimatlar doğrultusunda da düzenli olarak yapılabilir. Bu tür limit arttırım talepleri, başvuru sırasında alınabildiği gibi, internet ve mobil bankacılık üzerinden işlem yapıldığı sırada karşınıza çıkan ekran üzerinde limit artırım ile ilgili teklifi kabul etmeniz halinde de talimat vermiş sayılırsınız.

Tüm bu işlemlere rağmen, kart çıkaran kuruluşa hiçbir şekilde kredi kartı limit artırımı talimatı vermediğiniz halde limitinizin arttırılmasına yönelik şikayette bulunmak istiyor iseniz, somut bilgi ve belgeleri ıslak imzalı olarak hazırladığınız bir dilekçe ekinde BDDK’ya iletebilirsiniz. Şikayetiniz mevzuata aykırılık yönünden değerlendirilecektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

About kreditor

Merhaba, Eski bankacıyım. 2017 yılı sonuna kadar bankacılık ürün ve hizmetleri ile ilgili makaleler paylaşıyordum. Fakat 2017 Ocak itibariyle takibe başladığım kripto piyasası, alternatif kripto paralar, coin borsaları, airdrop ve bounty kampanyalarının getiri ve götürülerini de keşfettikten sonra hem tecrübelerimi, hem de belki hep birlikte kazanırız dediğim airdrop ve bounty kampanyalarını sizlerle paylaşacağım. Belki siz de beni desteklemek istersiniz diye ERC20 uyumlu 0x1e956dAF5f4bA2e2B772265C41aE728D32a22F5d cüzdanımı da burada belirtiyorum. Benimle site üzerinden her zaman iletişime geçebilirsiniz.

View all posts by kreditor →