Kredi Kartı ile SGK Prim Ödeme

Kredi Kartı ile SGK Prim Ödeme

Kullanmakta olduğunuz kredi kartlarınız ile Sosyal Güvenlik Kurumu ödemenizi herhangi bir bankaya gitmeden olduğunuz yerden yapabilmektesiniz. Tüm müşterilerine oldukça önemli bir kolaylık sağlayan bu bankacılık sitemi hem bankalar arası hem de Sosyal Güvenlik Kurumu ile ortak protokol anlaşması ile hayata geçirilmiştir. Tüm işverenlerin ve Sosyal Güvenlik Kurumu prim ödemelerini kendisi yapacak olan kişilere büyük kolaylık sağlayan bu sistem Kredi Kartı SGK Ödeme işlemleri ile yapılabilmektedir. Bankaların Sosyal Güvenlik Kurumu mobil internet bankacılığı veya akıllı telefonlarınızın mobil bankacılık işlemlerinden yararlanarak Sosyal Güvenlik Kurumu Prim ödemelerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca E-Devlet üzerinden de Sosyal Güvenlik Kurumu Prim ödemelerinizi yapabilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ana sayfasında bulunan tahsilat bölümünden prim ödemenizi açarak sigorta sicil numaranızı girmek sureti ile sisteme giriş yapılır. Onay kodunun girilmesinin ardından, kredi kartı numaranızı da girmek sureti ile ödemenizi gerçekleştirmiş olursunuz.

Kredi Kartı ile Prim Ödemeleri kimleri kapsamaktadır?

Teknolojinin gelişmesi ile banka sistemleri ve kamunun kullanmış olduğu sitemlerde çağın uygulamalarına ayak uydurmaya başlamıştır. Sosyal Güvenlik Kurumu prim ödemelerini yapmak isteyen tüm vatandaşlar bu sistemden faydalanabilmektedir. Kamu çalışanlarının Sosyal güvenlik Kurumu Prim ödemeleri otomatik olarak yapılmaktadır. Özel sektör işverenleri Kredi Kartı SGK ödemesi yapabilirler. Ayrıca prim ödemelerini kendisi yapacak olan tüm vatandaşlarımızda bu sistemi kullanarak Sosyal Güvenlik Kurumu Prim ödemelerini kredi kartı ile ödeyebilirler. Bu sistemde hiçbir ara komisyoncu veya aracı bulunmamaktadır. Bankanızın ve kredi kartınızın müsaade ettiği miktarda prim ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartı ile SGK Prim ödemeleri hangi bankalar ve hangi ödemeler gerçekleşebilir?

Özel sektörde çalışmaktaysanız sizin Kredi Kartı SGK Ödeme yapmanıza gerek yoktur. Zira işvereniniz bu konuda yasal sorumluluk altındadır. İşverenlerin kredi kartı ile ödeyebileceği SGK tahsilatları şunlardır.

 1. İşveren icra toplamı tahsilat ödemesi
 2. İşveren icra taksitleri ödemesi
 3. İşveren icra taksitlerinin peşinatı
 4. İşverenlerin icraya düşmüş borçlarının ödemeleri
 5. İşverenlerin 6736 sayılı yapılandırılmış borçları

Ayrıca aşağıdaki bankaların tamamında Kredi Kartı ile SGK ödemesi yapılabilmektedir.

 • Akbank
 • Albaraka Türk
 • HSBC
 • Denizbank
 • QNB Finans
 • Halk bankası
 • Garanti Bankası
 • Yapı Kredi
 • İş Bankası
 • Ziraat Bankası

Yukarıda bahsi geçen tüm bankalar Kredi kartı ile SGK Prim ödemelerini gerçekleştirmektedir. Yapmanız gereken sadece SGK’ nın sitemine girmek sureti ile ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

https://www.bankalarimiz.com/category/banka/kredi-karti/