İşyeri Açma Hibe Kredisi 2018

İşyeri Açma Hibe Kredisi 2018

Devlet kendi işyerini açmak isteyen kişilere destek olmak için iş yeri açma hibe krediler imkanı sunuyor. Ancak kredi vermek için de bir takım koşullar ortaya koyuyor. Bir iş yerini baştan kurmak isteyenlere, var olan iş yerini daha da genişletmek isteyen kişilere, küçük işyerlerini daha büyük bir işletmeye dönüştürmek isteyenlere bu imkan veriliyor.

Bu açıdan kapasite arttırmak, yani var olan kazancını arttırmak isteyenlere tanınacak olan bu iş yeri açma kredisi yukarıda belirtildiği üzere, o durumda olan kişilere veriliyor.

Hibe Kredisinin Amaçları

Devlet ekonomiye katkısı olmasından dolayı iş kurmak isteyen kişilere devlet destekli krediler adı altında kredi imkanı sunuyor. Kendi sıfır baştan işini kurmak, ekonomiye maddi anlamda destekte bulunmak, üretmek isteyen kişilere hem devlet destekli hem de geri ödemesiz işyeri açma hibe kredisi tanınıyor.

Bu bağlamda verilen krediler ev hanımlarına, işçilere, çiftçilere, üreticilere, köye dönen kişilere yani kendi işini sıfırdan kurmak, genişletmek, tarım ve hayvancılık üzerine yoğunlaşmak, dükkan ya da mağaza açmak isteyen kişilere tanınıyor.

Kadın Girişimcilere Destek

Hibe krediler adı altında kosgeb tarafından kendi işyerini açmak isteyen ev hanımlarına ve kadın girişimcilere bu koşulları bulundurdukları zaman elli bin lira alma olanağı sağlıyor. Kadın girişimcilerin ekonomiye hem şahıs hem de maddi olarak kazandırılması ve işletme kurmalarını desteklemek maksadı ile devlet, erkek girişimcilere göre kadın girişimcileri daha çok destekler.

%20’ye varan oranlarda fırsatlar ile kadın girişimcilere verilecek olan elli bin lira geri ödemesiz devlet destekli krediler fırsatlarından faydalanma talebinde bulunan ev hanımları 2018 senesinde Kosgeb kurumuna müracaat yapanlar bu olanaklara sahip olabilir. Kadınların açmak istedikleri kafe, zücaciye, güzellik merkezi, pastane, kuaför, lokanta, giyim mağazası, tuhafiye gibi işletmeleri açmaları için gerekli olan belgeleri hazırlayarak Kosgeb kurumuna onaylatmaları gerekiyor.

Esnaflar Nasıl Hibe Kredisi Alabilir?

Günümüzde kredi adına pek çok kolaylıklar sağlanıyor. İş yeri açmak, esnaf ve sanatkar olmak isteyen kişilere pek çok hibe ve destekleme durumu söz konusu. Devlet sektörlere göre hizmet sunan bakanlıklar vasıtası ile talep eden herkese hibe kredi veriyor. Tarım ve hayvancılık Bakanlığı tarafından, esnaf olmak isteyen kişilere, işyeri açmak isteyen kişilere sanayi bakanlığı tarafından hibe kredi veriyor.

Kredi anlamında bir başka destekleme durumu ise, Halkbank ve Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi tarafından sağlanan otuz bin lira sıfır faizli kredidir. Devlet Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi vasıtası ile de bu duruma dahil olunabiliyor. Bu bağlamda mevcut işyerini genişletmek, bayilik almak, yeni bir iş kurmak isteyen kooperatif üyesi esnaflara ise otuz bin lira faizsiz olarak esnaf kredisi veriliyor. Ancak bu bahsi geçen krediden faydalanmak isteyen kişilerin kooperatife üye olmaları gerekiyor. Tüm bu bilgilere ya da daha fazlasına sahip olmak isterseniz, bankalarimiz.com adresinden ulaşabilirsiniz.

https://www.bankalarimiz.com/