iShook-Ekitap Arşivi’nden Daha Fazlası…

Gelişen teknoloji ile birlikte basılı yayınların popülitesi azalmış ve artık yerini digital yayıncılığa bırakmıştır. Buna bağlı olarak üretilen her içerik sosyal ağlarda birçok kişi tarafından paylaşılmış ya da beğeni almış olsa da maalesef doğru hedef kitlesine tam olarak ulaşamamıştır.

Artık birçok kişi kitap ve dergileri ekitap okuyucularında, günlük gazete haberlerini de web sitelerinde takip etmektedir. Okuyucular her ne kadar teknolojik araca sahip olsalar da kaliteli ve daha geniş kitlelere hitap eden her içeriğe istedikleri gibi erişemezler. Çünkü mevcut platformlardaki yayınlar ya sınırlıdır ya da içeriğe erişim kısıtlanmıştır. İçerik üreten kişiler içinse durum bundan da farklı değildir.  İçerikleri yayınlamak, reklamlarını yapmak ve emeklerinin karşılıklarını almak için farklı platformlar kullanmak zorunda kalırlar. Bu da yayıncılar için zaman kaybı demektir.

Aslında okuyucuların geniş bir kitap arşivine erişimi mümkün. iShook büyük bir kitap arşivine sahip ve birçok okuyucu zaten bu platform üzerinden istedikleri kitaplara erişim sağlayabiliyor. Şimdi ise altyapılarını blokzinciri teknolojisiyle güncelliyorlar.

iShook’un Amacı Nedir?

iShook; digital içeriklerin yer aldığı kapsamlı bir sosyal ağ oluşturup, yazarlar ile okuyucular arasındaki etkileşimi arttırmak istiyor. Böylece yazarlar, yazdıkları her içeriği paylaşabilecek, satabilecek ve reklamını da yapabilecektir. Diğer yandan okuyucular da; istedikleri içeriği bulabilecek, yazarı ile direkt iletişime geçebilecek, gerekirse kendisine yorumlarını iletebilecek ve hatta okudukları ile ilgili notlar da paylaşabilecektir. Böylece yazar ve okuyucu arasında sağlam bir iletişim ağı kurulmuş olacaktır.

iShook Platformu’nda Neler Yapabilirsiniz?

Sosyal Ağ Platformu (www.ishook.com)

 • Diğer sosyal ağlarda olduğu gibi iShook platformuna da  kayıt olup, profil bilgilerini tamamlamanız gerekir. İlgi alanlarınız, fotoğraf albümleriniz v.b…
 • iShook arşivinize içerik ve ekitap ekleyebilirsiniz.
 • Kayıt işleminizi tamamladıktan sonra da iAuthor(Yazar) olarak içeriklerinizi yayınlamaya başlayabilirsiniz.

Platform üzerinde yer alan profil bilgileriniz sayesinde sizinle aynı veya benzer ilgi alanlarına sahip kişilerle eşleştirilirsiniz. Böylece yayınladığınız her içerik doğru okuyucu kitlesine ulaşmış olur.

Blog & E-Ticaret Mağazası

Blog Platformu (www.ishookdaily.com)

Mevcut platform üzerinde iShook Daily olarak bloglama platformu da yer alacak. Kullanıcılar günlük deneyimlerini bloglama platformu üzerinden yayınlayabilecek olup, iShook ekosistemine dahil olan kullanıcılar için ise ücretsiz hizmet verecektir.  Burada ayrıca kurgu, iş metinleri, kısa hikayeler v.b gibi popüler içerik türleri de yer alacaktır.

E-Ticaret Mağazası (www.ishookstore.com)

Yazarlar, mevcut ürünlerini kendi tercih edecekleri e-ticaret mağazalarına bağlayabilecekleri gibi iShook Store‘un kendilerine sundukları imkanları kullanarak markalaşma yolunda bir adım önde olmalarını sağlayacak avantajlardan da faydalanabilirler.

Mobil Uygulama (iShook Reader-yChat)

iShook sadece bir web platformu değil, aynı zamanda İOS ve Android işletim sistemlerinde de kullanılabilen güçlü bir mobil uygulamadır. Uygulamaları aşağıda yer alan bağlantılardan yükleyerek daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Platform Kazançları (iShook Token)

iShook; kullanıcılarına yeni ve benzersiz kazanç modelleri sunmak için Ethereum tabanlı iShook Token‘ı oluşturmuştur.

İçerik Oluşturucu Kazançları

 • iShook tarafından belirlenen standart telif hakkı ücretlerine ek olarak içerik yayınlayıcıları tarafından paylaşılan içerik için de iShook Token kazanacaklar.
 • iShook platformundaki reklam ağına erişerek, iShook Token olarak reklam ödemelerini yapabilecekler.
 • Yazarlar ile okuyucuları buluşturan soru-cevap oturumlarını gerçekleştirme ve bu oturumlar için giriş ücreti belirleme hakkına sahip olacaklar.

Kullanıcı Kazançları

 • Yazarlar ve bu yazarların e-ticaret mağazasında yer alan ürünlerinin yayınlanmasına karşılık indirim hakkı,
 • Yazarlar tarafından oluşturulan içerik hakkında yayınlayacakları notlar için iShook Token talep edebilecekler.
 • Takip ettikleri yazarların düzenlediği soru-cevap oturumlarına erişim hakkı kazanacaklar.
 • İçerik oluşturucular, yayınladıkları içerik için önerilen bir tutar belirleyebilecekler.

Yönlendirme ve Teşvik

 • İçerik oluşturucular, iAuthor olarak kayıt olduktan sonra bonus alabilecekler.
 • Aktif olarak içerik yayınlayan ve yine aktif bir izleyici kitlesine sahip olan yazarlar daha fazla bonus kazanacak.
 • Platformun kullanım süresine ve aktifliğe bağlı olarak belirli zamanlarda katılımcılara bonuslar verilecek. Bonuslar geçen zamana göre kademeli olarak artış gösterecektir.
 • Üyeler, kayıt olma aşamasında profil bilgilerini tam ve doğru bir şekilde tamamlayıp, kimlik bilgilerini de doğrular iseler kayıt bonusu alacaklar.
 • iShook ekosistemini aktif olarak kullanmaları için tavsiye yönlendirmeleri yaparlarsa yine bonus alacaklar.

Yatırımcılar için iShook Token

Token Paylaşımı

Toplamda 1.000.000.000 adet token üretilmiş olup;

 • Satış: 570.000.000  adet %57
 • iShook cüzdanda kilitli tokenler: 360.000.000 adet %36
 • Satıcı ödemeleri: 30.000.000 adet %3
 • Danışmanlar: 35.000.000 adet %3,5
 • Pazarlama: 5.000.000 adet %0,5

olarak ayrılmıştır.

Token Satışı ve Bonus Dağılımı

iShook token ödemelerinizi Ethereum, Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin ve Ripple ile yapabilirsiniz.  Karşılaştırmayı    1 ETH = 1000 SHK şeklinde yapabilirsiniz. Minimum yatırım tutarı ise 0.1 ETH olarak belirtilmiştir.

Tüm bonuslar manuel olarak gönderilir ve satın alındıktan sonra 72 saat içinde işlenir.

iShook Yol Haritası

iShook Ekibi

BENI E RACHMANOV  CEO, and founder of iShook.

MICHAEL YUSUPOV CFO, and co-founder of iShook.

GARY J. ROSS Founding Partner at Ross & Shulga PLLC

MARTIN MUSHKIN Co-Chairman of a Practicing Law Institute Course on Accountant’s Liability

iShook Danışmanlar

ANTOUN TOUBIA Investor & Chairman, United Capital Investments S. A.

CHRIS CRONIN Senior Associate at United Capital Investments S. A.

JASON BUTCHER COO & Founder, Tokenpayments & Parallel Payments

BENJAMIN THEOBALD Co-Founder & Investor, ICO Global

TOSHENDRA SHARMA

iShook platformu hakkında elimden geldiğince size kısa bilgiler aktarmaya çalıştım. Eğer yatırım yapmayı düşünüyor ve daha fazla cevaplara ihtiyaç duyuyorsanız aşağıda yer alan bağlantı linklerinden iShook ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

“iShook-Ekitap Arşivi’nden Daha Fazlası…” üzerine 2 yorum.

 1. Gördüğüm kadarıyla blog ve sosyal ağ aktif değil. Eğer whitepaperda belirtilenler hayata geçirilir ise daha aktif bir kullanıcı kitlesine ulaşabilirler.

  1. Merhaba,
   Şuan yol haritasına uygun ilerliyorlar. Benim şahsi görüşüm ise; platform tüm özellikleri ile aktif olup kullanıcılar tarafından deneyimlendikten sonra ancak yaygınlaşır diye düşünüyorum.

Yorumlar kapalı.