İhtiyaç Kredisi İle Taksitli Nakit Avans Arasındaki Fark

  • İhtiyaç kredisinde vade 36 ay iken, taksitli nakit avans işleminde vade en fazla 9 ay olabilir.
  • İhtiyaç kredisi kullandığınız zaman, kullanmak istediğiniz kredi limiti ve kredi kampanyasına bağlı olarak masrafsız olarak da uzun vadeli kredi kullanma şansına sahipsiniz. Ancak taksitli nakit avans işleminde kullanabileceğiniz nakit avans, ancak kredi kartınızın kullanılabilir limiti kadar olup, vadeye bağlı olarak farklı faiz oranı ve işlem masrafı ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
  • İhtiyaç kredisi kullanmak istediğinizde çeşitli prosedürleri tamamlamanız gerekir ama taksitli nakit avans işleminde ise bankanın herhangi bir işlem kanalını tercih edip, günün herhangi bir saatinde taksitli nakit avans işlemini yapabilirsiniz.
  • İhtiyaç kredisinde limit, kredi skor puanınıza ve gelirinize bağlı olarak daha yüksek olabilmektedir. Ancak taksitli nakit avans limitinde mevcut kredi kartı kullanılabilir limitinizin üstüne çıkamıyorsunuz.

Sonuç olarak her iki işlemin de avantajlı ve dezavantajlı olduğu anlar olabilmektedir. Bu nedenle de ihtiyacınızın türüne, miktarına ve ödeme koşullarınıza bağlı olarak herhangi bir tanesini tercih edebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

About kreditor

Merhaba, Eski bankacıyım. 2017 yılı sonuna kadar bankacılık ürün ve hizmetleri ile ilgili makaleler paylaşıyordum. Fakat 2017 Ocak itibariyle takibe başladığım kripto piyasası, alternatif kripto paralar, coin borsaları, airdrop ve bounty kampanyalarının getiri ve götürülerini de keşfettikten sonra hem tecrübelerimi, hem de belki hep birlikte kazanırız dediğim airdrop ve bounty kampanyalarını sizlerle paylaşacağım. Belki siz de beni desteklemek istersiniz diye ERC20 uyumlu 0x1e956dAF5f4bA2e2B772265C41aE728D32a22F5d cüzdanımı da burada belirtiyorum. Benimle site üzerinden her zaman iletişime geçebilirsiniz.

View all posts by kreditor →