İhtiyaç Kredisi İle Taksitli Nakit Avans Arasındaki Fark

  • İhtiyaç kredisinde vade 36 ay iken, taksitli nakit avans işleminde vade en fazla 9 ay olabilir.
  • İhtiyaç kredisi kullandığınız zaman, kullanmak istediğiniz kredi limiti ve kredi kampanyasına bağlı olarak masrafsız olarak da uzun vadeli kredi kullanma şansına sahipsiniz. Ancak taksitli nakit avans işleminde kullanabileceğiniz nakit avans, ancak kredi kartınızın kullanılabilir limiti kadar olup, vadeye bağlı olarak farklı faiz oranı ve işlem masrafı ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
  • İhtiyaç kredisi kullanmak istediğinizde çeşitli prosedürleri tamamlamanız gerekir ama taksitli nakit avans işleminde ise bankanın herhangi bir işlem kanalını tercih edip, günün herhangi bir saatinde taksitli nakit avans işlemini yapabilirsiniz.
  • İhtiyaç kredisinde limit, kredi skor puanınıza ve gelirinize bağlı olarak daha yüksek olabilmektedir. Ancak taksitli nakit avans limitinde mevcut kredi kartı kullanılabilir limitinizin üstüne çıkamıyorsunuz.

Sonuç olarak her iki işlemin de avantajlı ve dezavantajlı olduğu anlar olabilmektedir. Bu nedenle de ihtiyacınızın türüne, miktarına ve ödeme koşullarınıza bağlı olarak herhangi bir tanesini tercih edebilirsiniz.