İflas durumunda havalenin ödenmesi

“Amirin iflası” durumunda: Havale henüz lehdara bildirilmemişse iflasın öğrenilmesinden sonra lehdara bildirge gönderilmez ve havale bedelini şube iflas masasına yatırır. Eğer havale lehdara bildirilmişse, amirin iflası bankayı ilgilendirmez.

“Lehdarın iflası” durumunda: İflas ilanı, mahalli icra ve iflas memurluklarınca banka şubesine tebliği havalenin bildirilmesinden önce yapılmışsa, lehdara ihbarname gönderilmeyerek, hemen amire bilgi vermesi için durum havale emrini veren şubeye bildirilir. Daha sonra şube, amirin göndereceği yazılı talimata göre hareket eder. Havale tutarını lehdara bildirilmişse şube havale bedelini lehdar adına iflas masasına yatırması gerekir.

Havale üzerine “haciz konulması” durumunda: Lehdara ihbarname gönderilmişse havale lehdara ödenir. Havaleyi ödeyecek şube ihbarname göndermeden haciz yazısı gelirse havale tutarı ilgili icra dairesine yatırılır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

About kreditor

Merhaba, Eski bankacıyım. 2017 yılı sonuna kadar bankacılık ürün ve hizmetleri ile ilgili makaleler paylaşıyordum. Fakat 2017 Ocak itibariyle takibe başladığım kripto piyasası, alternatif kripto paralar, coin borsaları, airdrop ve bounty kampanyalarının getiri ve götürülerini de keşfettikten sonra hem tecrübelerimi, hem de belki hep birlikte kazanırız dediğim airdrop ve bounty kampanyalarını sizlerle paylaşacağım. Belki siz de beni desteklemek istersiniz diye ERC20 uyumlu 0x1e956dAF5f4bA2e2B772265C41aE728D32a22F5d cüzdanımı da burada belirtiyorum. Benimle site üzerinden her zaman iletişime geçebilirsiniz.

View all posts by kreditor →