Hesabın başka şubeye nakledilmesi

Hesabın başka şubeye nakledilmesi

Müşteriler hesaplarını aynı bankanın bir başka şubesine nakledilmesini talep edebilirler. Bu talebini hesabın bulunduğu şubeye yapabileceği gibi, hesabını aktaracağı şubeye de yapabilir.

Müşteri bu aktarma talimatı için, bankaca hazırlanıp bastırılmış olan talimat mektubunu doldurup imzalayarak verir. Banka bu talep mektubundan sonra, hesabın bulunduğu şubede hesabı kapatarak faizli bakiye, aktarılması istenen şubeye aktarır. Aktarma yapılan şubede mudi adına yeni bir hesap açılır.

Buradan da anlaşıldığı gibi bir şubede hesap kapatma işlemi yapılırken diğer şubede hesap açma işlemi gerçekleştirilir. Vadeli mevduatın vade sonu itibari ile kapatılmasında ise vadesiz mevduatta olduğu gibi işlem yapılır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

About kreditor

Merhaba, Eski bankacıyım. 2017 yılı sonuna kadar bankacılık ürün ve hizmetleri ile ilgili makaleler paylaşıyordum. Fakat 2017 Ocak itibariyle takibe başladığım kripto piyasası, alternatif kripto paralar, coin borsaları, airdrop ve bounty kampanyalarının getiri ve götürülerini de keşfettikten sonra hem tecrübelerimi, hem de belki hep birlikte kazanırız dediğim airdrop ve bounty kampanyalarını sizlerle paylaşacağım. Belki siz de beni desteklemek istersiniz diye ERC20 uyumlu 0x1e956dAF5f4bA2e2B772265C41aE728D32a22F5d cüzdanımı da burada belirtiyorum. Benimle site üzerinden her zaman iletişime geçebilirsiniz.

View all posts by kreditor →