Hayat Sigortası Birikiminden Borç Alınabilir Mi?

Sigorta şirketi, 1 yıldan beri yürürlükte olup primi ödenmiş olan sigorta sözleşmelerinde sigorta ettirenin talep etmesi halinde, genel kabul görmüş aktüerya kurallarına uygun bir biçimde hesaplanan değer üzerinden sigortalıya ödünç para vermek zorundadır.

Alınan borcun faizi, kararlaştırılan vadelerde ödendiği sürece sözleşme yürürlükte kalır. Faizlerin vadelerinde ödenmemesi durumunda, sigorta şirketi tarafından sigorta ettiren kişiye ihbar mektubu gönderilir. Bu ihbar mektubuna göre borcun, işlemiş faiz ve masraflarıyla birlikte 3 ay içinde ödenmesi istenir. Eğer yine de borç ödenmez ise, sigorta şirketi re’sen iştira eder ve alacağını işlemiş faiz ve masraflarıyla birlikte tahsil eder. Kalan miktarı da sigorta ettirene iade eder.

Hayat sigortasında prim ödenmezse poliçe iptal edilir mi?

Lehtar olarak bildirilen kişi değiştirilebilir mi?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kreditor

Merhaba, Eski bankacıyım. 2017 yılı sonuna kadar bankacılık ürün ve hizmetleri ile ilgili makaleler paylaşıyordum. Fakat 2017 Ocak itibariyle takibe başladığım kripto piyasası, alternatif kripto paralar, coin borsaları, airdrop ve bounty kampanyalarının getiri ve götürülerini de keşfettikten sonra hem tecrübelerimi, hem de belki hep birlikte kazanırız dediğim airdrop ve bounty kampanyalarını sizlerle paylaşacağım. Belki siz de beni desteklemek istersiniz diye ERC20 uyumlu 0x1e956dAF5f4bA2e2B772265C41aE728D32a22F5d cüzdanımı da burada belirtiyorum. Benimle site üzerinden her zaman iletişime geçebilirsiniz.

View all posts by kreditor →