Hayat Sigortalarında Cayma Süresi

Sigorta ettiren kişi, sigorta şirketinin kendisine cayma hakkını kullanabileceğini bildirmesinden itibaren 15 gün içinde sözleşmeden cayabilir. Sigorta şirketi tarafından bilgilendirmenin yapıldığı ispatlanmalıdır. Eğer bilgilendirme yapılmamış ise, cayma hakkı ilk primin ödenmesinden sonraki 1 ay içinde sona erer.

Ayrıca, sigorta şirketinin sorumluluğu başlamadan önce sigorta ettiren, kararlaştırılmış olan primin yarısını öderse sözleşmeden cayma hakkına sahip olur.

Sözleşmeden kısmi cayma hâlinde, sigorta ettirenin ödemekle yükümlü olduğu prim, cayılan kısma ilişkin primin yarısıdır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

About kreditor

Merhaba, Eski bankacıyım. 2017 yılı sonuna kadar bankacılık ürün ve hizmetleri ile ilgili makaleler paylaşıyordum. Fakat 2017 Ocak itibariyle takibe başladığım kripto piyasası, alternatif kripto paralar, coin borsaları, airdrop ve bounty kampanyalarının getiri ve götürülerini de keşfettikten sonra hem tecrübelerimi, hem de belki hep birlikte kazanırız dediğim airdrop ve bounty kampanyalarını sizlerle paylaşacağım. Belki siz de beni desteklemek istersiniz diye ERC20 uyumlu 0x1e956dAF5f4bA2e2B772265C41aE728D32a22F5d cüzdanımı da burada belirtiyorum. Benimle site üzerinden her zaman iletişime geçebilirsiniz.

View all posts by kreditor →