Hasar anında nelere dikkat edilmelidir

Hasar anında nelere dikkat edilmelidir

Hasar anında nelere dikkat edilmelidir başlıklı yazımızda, hasar hizmetlerinden sorunsuz faydalanmak için dikkat edilmesi gereken hususlara yer verilmiştir.

  • Poliçe ve varsa zeyilname numaraları, poliçe vadesi, hasar yeri ve tahmini hasar miktarı sigorta şirketine bildirilmelidir.
  • Sigortalının acilen hasarı azaltıcı tedbirleri alması gerekir.
  • Tüm hasarlarda mutlaka bir resmi rapor ( trafik kaza zaptı, karakol müracaat ve görgü tutanağı vs. gibi ) tutturulması ve mümkünse fotoğraf çekilmesi sağlanmalıdır. Raporun mutlaka mühürlü ve imzaların tasdikli olması gerekir. Sigortacının rücu hakkının kullanılmasına yarayacak tüm bilgi ve belgelerin de gerekli diğer tüm evraklar ile birlikte şirkete derhal intikal ettirilmesi sağlanmalıdır.
  • Müşterinin aynı riziko için başka sigorta şirketlerine düzenlettiği poliçe ya da poliçeler varsa bunları sigortacıya ibraz etmesi şarttır.
  • Hasarın meydana geldiği tarihte, ilgili poliçenin tahsilatı makbuz ile yapılmış olmalıdır. Aksi takdirde hasar ödenmez.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kreditor

Merhaba, Eski bankacıyım. 2017 yılı sonuna kadar bankacılık ürün ve hizmetleri ile ilgili makaleler paylaşıyordum. Fakat 2017 Ocak itibariyle takibe başladığım kripto piyasası, alternatif kripto paralar, coin borsaları, airdrop ve bounty kampanyalarının getiri ve götürülerini de keşfettikten sonra hem tecrübelerimi, hem de belki hep birlikte kazanırız dediğim airdrop ve bounty kampanyalarını sizlerle paylaşacağım. Belki siz de beni desteklemek istersiniz diye ERC20 uyumlu 0x1e956dAF5f4bA2e2B772265C41aE728D32a22F5d cüzdanımı da burada belirtiyorum. Benimle site üzerinden her zaman iletişime geçebilirsiniz.

View all posts by kreditor →