GYM Ledger-Dünyanın ilk kripto para cüzdanı uyumlu akıllı spor bilekliği

GYM Ledger-Dünyanın ilk kripto para cüzdanı uyumlu akıllı spor bilekliği

Merhaba Arkadaşlar,

Daha önce Egzersiz yaparken para kazanmak mümkün mü? başlıklı makalemde GYM Rewards projesinden bahsetmiştim. Dilerseniz proje detaylarına bu makalemden ulaşabilirsiniz.

GYM Rewards‘ın şuan için kullanılabilir bir uygulaması var ve bu uygulama sayesinde spor yaparken GYM token kazanabiliyorduk. Fakat bu uygulamanın çalışabilmesi için bir de akıllı bilekliğe ihtiyacımız vardı. Çoğumuz bu bilekliği ücretli olarak almak zorunda kaldı. Ama şimdi GYM Ledger projesi sayesinde, uygulama ile tam uyumlu akıllı bilekliğe sahip olabiliriz.

GYM tokeni, EOS blockchain üzerine kurulmuştur ve sözleşmesi, Proof of Exercise (Egzersiz Kanıtı) olarak çalışmak üzere geliştirilmiştir.

İnsanları egzersiz yaparak sağlıklı olmaya ve kendileriyle ilgilenirlerken de kazanç sağlamaya teşvik etmek amacıyla yola çıkan GYM Rewards, entegre bir donanım cüzdanına sahip olan GYM Ledger ile projeyi bir adım daha ileriye taşımaktadır.

2018 yılının ilk çeyreğinde tamamlanan ve sadece softcap rakamına ulaşılan ICO sonrasında GYM Rewards ekibi çalışmalarına hız kazandırmış, uygulamanın IOS ve Android sürümlerini çıkararak kullanıma sunmuştur. (GYM Rewards uygulaması EOS tabanlı token üretmekte olup ileride başka tokenların da üretilmesi sağlanacaktır.)

GYM Ledger (LGR) Token Bilgisi

GYM Ledger (LGR) token satışı

ICO için ayrılan token sayısı 20.000.000 adet olup, 16 Ekim-31 Ekim tarihleri arasında 1 LGR 0.0015 ETH , 1 Kasım-31 Aralık tarihleri arasında da 1 LGR 0.002 ETH olarak satışa sunulacaktır. Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi 15-31 Ekim tarihleri arasında yaptığınız 0.75 ETH, 1 Kasım-31 Aralık tarihleri arasında da 1 ETH’lık LGR token alımı sonrasında GYM Ledger bilekliği kazanabileceksiniz.

GYM Ledger (LGR) token satışı hakkındaki detaylara https://gymledger.com/main-html/#tokenSale linki ya da aşağıda yer alan diğer iletişim linkleri üzerinden ulaşabilirsiniz.

Daha önceden ERC20 uyumlu GYM token satın almış kişiler isterler ise https://tokens.gymrewards.io/swap/ üzerinden SWAP işlemini gerçekleştirebilirler. Bu bir zorunluluk değildir. Aynı şekilde 20.10.2018 tarihine kadar SWAP işlemini 1:1 oranında EOSex borsası üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

TOKEN SWAP: (https://tokens.gymrewards.io/swap/)

ERC20 uyumlu GYM token’ı EOS tabanlı token’a dönüştürebilmek için şimdilik Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarınızı kullanabilirsiniz. IOS sürümü için şuan onay bekleniyor. Onaylanmasını takiben duyurusu https://web.telegram.org/#/im?p=@gymrewards üzerinden yapılacaktır. Lütfen takip ediniz.

Swap işlemine başlamadan önce ilk olarak EOS cüzdanı oluşturmalı ve Metamask uygulamasını yüklemelisiniz. Sonrasında da Adım adım Swap kılavuzu ya da https://youtu.be/QrA-TA1qkA4 videosundaki adımları takip etmelisiniz.

Eğer swap işlemi sırasında tokenları gönderdiğiniz halde herhangi bir kod alamadıysanız https://tokens.gymrewards.io/swap/getcode.html bağlantısını kullanabilirsiniz.

Başından beri takip ettiğim ve desteklediğim bir projedir. Yukarıda da belirttiğim gibi softcap rakamına çok zor ulaştılar. Ama yine de projelerine sahip çıkarak çalışmalarına devam ettiler ve yeni bir ürün ile yeniden karşımıza geldiler. Şahsen borsalarda listelendiğinin duyulması ile birlikte birçok kişinin GYM Rewards uygulamasını daha çok kullanmaya başlayacağını düşünüyorum. Şimdiye kadar sadece izlemede kalınmıştı ama bundan sonra GYM Rewards dönemi başlayacak.

GÜNCELLEME:

Ekip tarafından trade yarışması başlatıldı. 20 Ekim 2018 tarihinde başlayan ve yaklaşık 2 hafta sürecek bu yarışmaya ait tüm detayları https://bitcointalk.org/index.php?topic=5049768 bağlantısında bulabilirsiniz. En yüksek hacimli ticaret yapanlar GYM Ledger (LGR) token kazanacak. Güncel fiyatı ve işlem hacmini https://eosex.com/#/exchange/GYMEOS bağlantısından takip edebilirsiniz.

22.10.2018 tarihinde GYM Rewards’ın resmi twitter hesabında yapılan duyuru; “Brezilyalı futbolcu Marcio Teruel de GYM Rewards – GYM Ledger ekibine katıldı! Marcio ile GYM bir ortaklık anlaşması imzaladı.”   https://twitter.com/GymRewards/status/1054230822872604672

YENİ BOUNTY KAMPANYASI: Tanıtım çalışmalarının hızlanması ile birlikte 24.10.2018 tarihinde yeni bir ödül kampanyası başlatıldı. İlgili bağlantıdan tüm detayları öğrenebilirsiniz.  https://bitcointalk.org/index.php?topic=5056770

02.11.2018 tarihinde GYMLedger CEO’su Carmelo Milián tarafından GYM Rewards iOS App’ın kullanıma hazır olduğu duyurusu yapıldı. Uygulamayı https://itunes.apple.com/us/app/gym-rewards/id1425646743?ls=1&mt=8 linkinden indirebilirsiniz.

23.11.2018 tarihli güncelleme: EOS tabanlı GYM Token   https://newdex.io/trade/GYM_EOS borsasında işlem görmeye başlamıştır. Bu haber sonrasında https://eosex.com/#/exchange/GYMEOS borsasında da artış yaşanmıştır.

Bitcointalk username: trhomeagent
Bitcointalk Profile: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1060346
ERC20 wallet: 0x91a575a49ef8a0Cc465dfF137e075715Cf96d6d6

“GYM Ledger-Dünyanın ilk kripto para cüzdanı uyumlu akıllı spor bilekliği” üzerine 9 yorum.

  1. İnsanları spor yapmaya teşvik eden aynı zamanda spor yaptıkça Gym token kazanılması çok güzel.

  2. İnsanı spor yapmaya teşvik eden farklı etmenler var ama para ödülü bunlardan biri değildi ta ki GYM rewards projesi ortaya çıkana kadar. GYM Ledger ile iş bir boyut daha yukarı çıkıyor. O bilekliklerden bana da lazım bir tane… 🙂

  3. GYM rewards la farklı bir yol kat eden ekip Ledger ile işi daha da büyütüyor.

  4. GYM Ledger farklı bir cüzdan olarak görülmekte. Detaylı inceleme için teşekkürler.

  5. Takdir ettiğim ve çok beğendiğim bir proje. GYM Ledger projesinin artısı saat özelliğinin olması bence diğer spor projelerinden önde geliyor benim için. GYM Ledger bulursamda alacağım.

  6. Benim gibi spor yapmayı sevmeyen insanlar için biçilmiş kaftan. Spor yap para kazan süper bir olay. Bu şekilde bile spor yapmazsam eğer o zaman benim için yapılacak bir şey kalmıyor 🙂

  7. Spor yapmayı şevklendiren ve spor yaptıkça hem sağlık açısından hemde maddi açıdan kazanç sağlayabileceğiniz harika bir proje doğrusu elinize sağlık.

  8. insan işleyen bir makine gibidir, hatta makinelerin en iyisi diyebiliriz. doğru işleyebilmesi için onu iyi kullanması gerekiyor. fiziksel aktivite bunlardan en önemlisi ve bunun için ihtiyacı olan motivasyonu gym ledger sağlayabilir. iyi düşünülmüş günlük hayata entegrasyonu sağlanmış güzel bir proje.

Yorumlar kapalı.