Garanti Vadeli Altın Hesabı

Garanti Vadeli Altın Hesabı

Garanti Vadeli Altın Hesabı ile altınlarınız için avantajlı faiz oranları üzerinden hem birikim yapar hem de yatırımlarınızı güven altına alırsınız.

Garanti şubeleri ve anlaşmalı kuyumcular aracılığı ile 100 gr. ve üzeri fiziki altın yatıran müşteriler için 1 yıla %2,5’a varan faizler uygulanır.

[alert type=”warning” icon-size=”hide-icon”]Altın şubelerine fiziki altın getiren müşterilerin ve en az 100 gram bakiye ile açılan vadeli altın hesaplarına 1-30 Nisan 2017 tarihleri arasında %2,50’ye varan  brüt faiz uygulanacaktır.[/alert]

Garanti Vadeli Altın Hesabı Açılışı

Vadeli altın hesabı açılış işlemi, İnternet Bankacılığı üzerinde “Hesaplar” ve “Ürünler” menüsü altındaki “Hesap Açılışı” adımında “e-vadeli hesap” seçeneği seçilerek yapılabilir.

[alert type=”warning” icon-size=”hide-icon”]Vadeli altın hesabından vadesinden önce para yatırma ve para çekme işlemleri ile vade değişikliği işlemleri gerçekleştiği durumda kampanyadan yararlanılamayacaktır. Kampanya sadece şubelerden açılan vadeli altın hesapları için geçerlidir. İnternet şubesinden açılan vadeli hesaplar dahil değildir. Banka kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.[/alert]

Garanti Vadeli Altın Hesabı Özellikleri

Altın şubelerine getireceğiniz altınları, vadesiz hesabınızdaki gram altınları ya da diğer hesaplarınızdaki tutarları vadeli altın hesabı’nda değerlendirebilirsiniz.

  • Altın fiyatının artmasına bağlı olarak hem altının değerinden hem de faiz getirisinden faydalanmış olursunuz.
  • Garanti şubelerinden vadeli altın hesabı açtırmak için alt limit 100 gr. altındır.
  • Vadeli altın hesabındaki tutarın 100.000 TL’sına kadar olan kısmı devlet güvencesindedir.
  • Stopaj oranı %15 tir
  • 1 yıl vade ve en az 100 gr. altın üzerinden açılan vadeli altın hesabı için tabela faiz oranı %0,80 dir.
  • Kampanya kapsamında sadece fiziki altın kabul edilmektedir.

Garanti Vadeli Altın Hesabı Faizler

Vade Hurda Faiz Külçe faiz
366-400 %2,50 %1,75