Garanti Smart Birikim Hesabı

Garanti Smart Birikim Hesabı

Garanti Smart Birikim Hesabı, SMART Fonlar ile düzenli yatırım yapmanızı sağlayan bir hesap olup uzun vadeli yatırımlarınızı oluşturabilirsiniz. Smart Birikim hesabınızı açtığınız anda vadesiz hesabınızdan veya kredi kartınızdan düzenli olarak yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Smart Birikim hesabı açtırıp talimat vermektir.  Smart Birikim Hesabınızı tüm Garanti şubelerinden ve İnternet Bankacılığı üzerinden açabilirsiniz.

Garanti Smart Birikim Hesabı ‘nın Özellikleri

  • Garanti smart birikim hesabınız için vermiş olduğunuz düzenli ödemeler ile hangi smart fonu (Smart Temkinli-Smart Dengeli-Smart Büyüme) seçtiyseniz o fon alınır.
  • Aylık alt ödeme tutarı 100 TL’dır.
  • Düzenli fon alış işlemleri için vadesiz hesabınızdan veya kredi kartınızdan otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.
  • Vadesiz TL hesabınızdan yapılan otomatik ödemelerde tahsilat tarihindeki, kredi kartından yapılan düzenli ödemelerde de kredi kartının son ödeme tarihindeki fon fiyatı ne ise o fiyat üzerinden gerçekleşir. Her iki ödeme şeklinde de mümkün olan en yüksek adette fon alımı gerçekleştirilir. Ödeme tutarı ile fon tutarı arasında fark mevcut ise vadesiz hesabınıza ya da kredi kartınıza iade edilir.
  • Kredi kartından yapılan ödemeler hesap kesim tarihi esasına göre çalışır; hesap kesim tarihinde aylık ödeme tutarı, karttan provizyon alınarak SMART Birikim Hesabı blokesine alınır; son ödeme tarihinde ise fon alımı gerçekleştirilir.
  • Smart Birikim Hesabı açıldıktan sonra ödeme araçları, birikim meblağı ve birikim yapılan fon tipinde değişiklik yapılabilir.