En uygun trafik sigortası hangi sigorta şirketinden yapılır?

Zorunlu trafik sigortasının şartları ve zorunlulukları belli olsa da sigorta şirketleri fiyat belirleme konusunda esnek olabilmektedir. Fakat risk grubunda bulunan sigortalıların sigorta şirketleri tarafından sigortalamaktan kaçınılması nedeniyle devlet tarafından da kabul görmüş üst sınırın belirlenmesi ile tavan fiyat uygulamasına geçilmiştir. Tavan fiyat uygulaması ile birlikte sigorta şirketleri de bu ücretlere bağlı kalarak işlem yapmaya başlamıştır.

En uygun trafik sigortası hangi sigorta şirketinden yapılır sorusunun yanıtı da yapılacak detaylı bir karşılaştırma ile öğrenilebilir. İnternet üzerinden tüm bu detaylara ulaşabilirsiniz.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden yaptığımız ön araştırma sonrasında aşağıda belirtilen sonuçlara ulaşılmıştır.

[alert type=”info” icon-size=”hide-icon”]Bu sayfa bilgilendirme amaçlı olup, sigorta şirketleri tarafından son 30 gün içerisinde tanzim edilen poliçelerdeki asgari, ortalama ve azami primi göstermektedir. Nihai prim risk profiline göre değişebilir.[/alert]

Yukarıdaki tabloda sigorta şirketlerinin risk grubuna göre vermiş oldukları asgari ve azami prim tutarları yer almaktadır. Siz de öncelikle çalışmış olduğunuz bir sigortacınız ve o acentenin çalıştığı sigorta şirketlerinden fiyat alın. Daha sonra farklı acente ve sigorta şirketlerinden de alarak fiyat karşılaştırması yapın.

Unutmayın ki, sigorta acenteleri de kendilerine en fazla primi sunan sigorta şirketleri ile çalışmak isteyecektir. Bu nedenle de sizleri o şirkete yönlendirmek isteyebilirler. Bu nedenle de araştırmanızı mümkün olduğunca detaylandırın.  Hatta telefonla aldığınız fiyatları internet üzerinden yaptığınız araştırmalar ile de karşılaştırın. Mutlaka bütçenize en uygun tarifi bulabilirsiniz.