Ekonomik fonksiyonlarının özelliklerine göre bankalar

Ekonomik fonksiyonlarının özelliklerine göre bankalar

Bankaların, ekonomik fonksiyonları yönünden yapılacak bir sınıflama, belki de diğer sınıflama biçimlerinden daha önemlidir. Çünkü, bu açıdan bankalar, gördükleri ekonomik hizmetin özelliklerine göre gruplandırılırlar.Bu tip bir gruplama, ülkelerin sosyal ve ekonomik yapılarına göre değişiklik gösterebileceği gibi, sınıflamayı yapanların konulara verdikleri önem derecesine göre de farklılık arz edebilir.

Bu kapsamda bankalar; tarım bankaları, maden bankaları, ipotek ve emlak bankaları, halk bankaları, ticaret ve mevduat bankaları, kalkınma bankaları, yatırım bankaları ve merkez bankaları olarak sınıflandırılmaktadır

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

About kreditor

Merhaba, Eski bankacıyım. 2017 yılı sonuna kadar bankacılık ürün ve hizmetleri ile ilgili makaleler paylaşıyordum. Fakat 2017 Ocak itibariyle takibe başladığım kripto piyasası, alternatif kripto paralar, coin borsaları, airdrop ve bounty kampanyalarının getiri ve götürülerini de keşfettikten sonra hem tecrübelerimi, hem de belki hep birlikte kazanırız dediğim airdrop ve bounty kampanyalarını sizlerle paylaşacağım. Belki siz de beni desteklemek istersiniz diye ERC20 uyumlu 0x1e956dAF5f4bA2e2B772265C41aE728D32a22F5d cüzdanımı da burada belirtiyorum. Benimle site üzerinden her zaman iletişime geçebilirsiniz.

View all posts by kreditor →