E-haciz sonrası borcun taksitlendirilmesi banka hesabındaki haczi kaldırır mı?

E-haciz işleminden sonra kişi borcuna karşılık anlaşmaya vararak taksitlendirme yaparsa banka hesabındaki para serbest kalır mı yoksa borca mahsup mu edilir?

E-haciz sonrasında kişi borcunu ilgili kuruma giderek taksitlendirip yapılandırdığı takdirde ilgili vergi dairesinden haczi kaldırabilir. Bunun için haczin kaldırılması ile ilgili bir dilekçe yazmanız gerekmektedir. Vergi dairesi müdürünün yetkisi dahilinde haciz kaldırılır ve bunun sonrasında da banka hesabınızdaki para serbest kalır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kreditor

Merhaba, Eski bankacıyım. 2017 yılı sonuna kadar bankacılık ürün ve hizmetleri ile ilgili makaleler paylaşıyordum. Fakat 2017 Ocak itibariyle takibe başladığım kripto piyasası, alternatif kripto paralar, coin borsaları, airdrop ve bounty kampanyalarının getiri ve götürülerini de keşfettikten sonra hem tecrübelerimi, hem de belki hep birlikte kazanırız dediğim airdrop ve bounty kampanyalarını sizlerle paylaşacağım. Belki siz de beni desteklemek istersiniz diye ERC20 uyumlu 0x1e956dAF5f4bA2e2B772265C41aE728D32a22F5d cüzdanımı da burada belirtiyorum. Benimle site üzerinden her zaman iletişime geçebilirsiniz.

View all posts by kreditor →