E-haciz olması durumunda eve haciz memuru gelir mi?

E-haciz olması durumunda eve haciz memuru gelir mi?

Kişinin ev ya da iş adresi biliniyor ise icra memuru ile gidilip haciz işlemi gerçekleştirilir. Artık günümüzde kişilere ait bilgilere ulaşılması çok daha kolay olduğundan dolayı bu işlemler eskiye nazaran daha hızlı gerçekleştirilmektedir.

Eski kanuna göre haciz memuru eve gelerek haciz işlemini başlatıp evde ne var ne yok alabiliyordu. Ancak mevcut yasaya göre haciz memuru her şeyi haciz edemiyor. Yeni kanunda haczedilemeyen mallar ibaresi altında bu eşyalar belirtilmiş olup, bir ailenin yaşaması için gerekli zorunlu eşyaların dışında kalan eşyalar ve birden fazla olan veya lüks sayılan eşyalar haczedilebilir. Bunların dışında para, kıymetli evrak, antika, değerli taş ve madeni süs eşyaları haczedilebilecek eşyalar arasında yer almaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

About kreditor

Merhaba, Eski bankacıyım. 2017 yılı sonuna kadar bankacılık ürün ve hizmetleri ile ilgili makaleler paylaşıyordum. Fakat 2017 Ocak itibariyle takibe başladığım kripto piyasası, alternatif kripto paralar, coin borsaları, airdrop ve bounty kampanyalarının getiri ve götürülerini de keşfettikten sonra hem tecrübelerimi, hem de belki hep birlikte kazanırız dediğim airdrop ve bounty kampanyalarını sizlerle paylaşacağım. Belki siz de beni desteklemek istersiniz diye ERC20 uyumlu 0x1e956dAF5f4bA2e2B772265C41aE728D32a22F5d cüzdanımı da burada belirtiyorum. Benimle site üzerinden her zaman iletişime geçebilirsiniz.

View all posts by kreditor →