Digitize Coin-Bozuk paralarınızı yatırıma dönüştürün.

Digitize Coin Bozuk paralarınızı yatırıma dönüştürün.

Tarihte ilk demir para M.Ö VII. yüzyılda Lidyalılar tarafından ticarette kullanılmak üzere yapılmıştır. Takasın ortadan kalkması ile bu demir paralar daha yaygın bir şekilde kullanılmıştır. Günümüzde ise demir para artık para üstü olarak kullanılmakta ve çoğunlukla da ağırlık yaptığı için de pek kullanılmak istenmemektedir.

Her ne kadar bozuk para taşıma alışkanlığımız olmasa da alışveriş sırasında etiketlerde yer alan küsüratlı tutarlar ya da toplu taşıma araçlarında ödediğimiz miktarlar hep demir para kullanmamızı gerektiriyor. Kredi kartı ve bankamatik kartı ile işlem yaparken tabi ki sorun yaşamıyoruz ama maalesef her alışveriş ve ödeme de bu kartları kullanmamız maalesef mümkün olmuyor.

Aslında taşımaktan imtina ettiğimiz bozuk paraları değerlendirme imkanımız olsaydı ne kadar tasarruf edebilirdik hiç düşündünüz mü?

Bozuk paraları harcama ve/veya yatırıma dönüştürme konusunda Digitize takımı bir proje geliştirdi ve geçtiğimiz haftalarda tanıtımını yaptı. Dilerseniz hep birlikte bu projenin üzerinden geçelim.

Digitize Coin Nedir?

Digitize; Bozuk paraların kripto para birimlerine dönüştürülerek biriktirilmesini sağlayan blok zinciri temelli bir ekosistem ve kripto para birimidir. Kısaca dijital kumbarada diyebiliriz.

Sorun nedir?

Bizlerin en büyük sorunu, bozuk paraların ya cüzdanımızda ya da ceplerimizde oldukça fazla yer kaplaması, parça parça kullanımdan çok toplu halde denkleştirme şeklinde kullanılması nedeniyle çok fazla üzerimizde taşınması ve tabi ki cüzdanımızdan veya cebimizden düşüp kaybolması…

Hedef nedir?

Nakit tabanlı bir toplumdan dijital bir topluma geçişi sağlamak, tüketiciler için sorun teşkil etmeye başlayan bozuk paraların kripto paralara dönüştürülerek gelecekleri için birikim yapmaya imkan tanıyan basit ve kesintisiz hizmet geliştirmek.

İstatistik

Digitize Platformu  Sydney, Avustralya genelini kapsayan bir anket çalışması yapmış ve 130 dan fazla kişinin katılımını sağlamıştır. Bu ankete katılanların %80’i de Digitize Coin’ine ilgi göstermiştir. Yapılan araştırma sonuçları Avustralyalı bir yetişkinin yılda ortalama 60$ ülke genelinde ise 466 milyon $ kaybettikleri sonucunu ortaya çıkarmış. Bu rakam Amerika’da 62 milyon $ ve İngiltere’de de 342 milyon £  civarındadır.  Bu sonuçlardan yola çıkarak Digitize Platformu, bozuk paraları yatırıma dönüştürme yolunda ilk adımı atmıştır.

Çözüm

Digitize; işlemin yapıldığı anda doğrudan kendi digital cüzdanınıza işlenmesine, istediğiniz takdirde Ether’e dönüştürmenize veya gelecekteki diğer ödemeleriniz için kullanmanıza olanak tanıyarak, bozuk para taşıma ve harcama sorunlarınızı çözüme ulaştırmış olacaktır.

Digitize Coin Platformu nasıl çalışır?

  • Bir mağazaya girdiniz ve 26,75 $ lık alışveriş yaptınız.
  • Kasaya ödeme için de 30 $ verdiniz. Para üstü olarak 3,25 $ almanız gerekir. Ama siz bozuk para taşımak istemediğiniz için para üstünü Digitize Coin olarak alabilirsiniz.
  • Bunun için mobil telefonunuza Digitize uygulamasını yüklemeli ve sonra barkodu taratıp para üstünün Digitize cüzdanınıza geçmesini sağlamalısınız.

İşte hepsi bu kadar.

Digitize cüzdanınızda biriken coinleri isterseniz farklı alışveriş noktalarında kullanabilir ya da diğer coinlere dönüştürebilirsiniz.

Digitize Platformunu ticaret ile uğraşanlar açısından da değerlendirecek olursak; kurulumu POS sistemlerinden bağımsız olarak taşınabilir mobil cihazlar üzerinden gerçekleşebilmektedir. Bu sayede mevcut olan ödeme sistemlerinde hiçbir değişiklik yapılması gerekmez. Satıcılar, sadakat programları ve/veya promosyonlarının bir parçası olarak müşterilerine digital jeton da tahsis edebilecekler.

Digitize Coin Yol Haritası

Digitize Token Detayları

SEMBOL: DTZ

ARZ: 200.000.000 DTZ

DÖNÜŞÜM ORANI: 1 DTZ = 0.0002 ETH

TYPE: ERC20

PRESALE HARD CAP: 4.000 ETH

PRESALE SOFT CAP: 600 ETH

ÖDEME YÖNTEMİ: ETH

Eğer Digitize hakkında daha detaylı bilgi almak ve/veya kafanızda oluşan diğer sorulara yanıt bulmak istiyorsanız aşağıda bulunan iletişim linklerini kullanarak Digitize takımına ulaşabilirsiniz.

Web site: https://digitizecoin.com/
WhitePaper: https://digitizecoin.com/whitepaper
ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3192738.0
KakaoTalk: https://open.kakao.com/o/geidB8I
GitHub: https://github.com/digitizecoin
Telegram: https://t.me/digitizecoin
Reddit: https://www.reddit.com/r/DigitizeCurrency/
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/DigitizeCoin/
Facebook: https://www.facebook.com/DigitizeCoinICO/
Twitter: https://twitter.com/DigitizeCoin
Bounty: https://bountyhive.io/browse/Digitize%20Coin
Bountyhive User ID:  trhomeagent

“Digitize Coin-Bozuk paralarınızı yatırıma dönüştürün.” üzerine 2 yorum.

  1. Eğer kumbarada bozuk para biriktiriyorsanız belli bir zaman içinde o kumbarada ne kadar çok para biriktiğini görebilirsiniz. Bu noktadan hareketle bence bu proje tutar.

    1. Yorumunuz için teşekkür ederim. Aslında bir de şu açıdan bakabilirsiniz, kumbarada biriktirmiş olduğunuz paranın değeri hep aynıdır ama coinin değeri değişkendir.

Yorumlar kapalı.