Denizbank Kurtaran Hesabın Avantajları

Denizbank tarafından müşterilerinin kullanımına sunduğu Denizbank Kurtaran Hesap; hesabınızda para olmadığı halde, fatura ödemeleri, düzenli ödeme talimatları, kredi kartı ödemeleri, kredi taksitleri, nakit çekimi veya alışveriş gibi işlemlerde, tanımlanmış olan limit dahilinde kullanabilmenize yardımcı olan kredili bir hesaptır.

Denizbank Kurtaran Hesabınıza tanımlanmış olan limite, istediğiniz her yerden ulaşabilirsiniz. Şube dışında ATM ve alışverişlerde kullanmak için, banka kartınıza veya kredi kartınıza kurtaran hesabınızı tanımlatabilir veya kartınız yoksa Kurtaran hesaba bağlı banka kartı talep edebilirsiniz.

Denizbank Kurtaran Hesabı başvurusu nasıl yapılır?

Denizbank Kurtaran Hesap başvurusunu, cep telefonunuz üzerinden KURTARAN yazıp 3280’e mesaj göndererek ya da şubeye bizzat başvurarak yapabilirsiniz.

Cep telefonundan yapılan başvuruların sonucu çok kısa bir süre içinde sms ile size bildirilir. Eğer başvurunuz onaylanmış ise istenilen evraklarla birlikte şubeye gidebilirsiniz. Eğer Denizbank nezdinde hesabınız varsa ve güncel hesap sözleşmelerinizi imzalamış iseniz, şubenize uğramanız gerekmez ama hesabınız yok ise nüfus cüzdanınız, gelir belgeniz ve adres beyanı için adınıza kayıtlı bir fatura ile başvurmanız gerekecektir.

Şubeden yapacağınız başvurularda ise farklı bir işlem söz konusu değildir. Biraz önce belirttiğimiz evraklarla birlikte size en yakın şubeye gidip başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer kredi notunuzda problem yok ise, adınıza vadesiz TL hesabı açılacak ve Kurtaran Hesap limiti tanımlanacaktır.

Denizbank Kurtaran Hesabın taksit özelliği var mı?

Denizbank Kurtaran hesabı limitiniz dahilinde, minimum 200 TL olmak üzere, 3,6,9,12 ay taksitli olarak kullanabilirsiniz. Taksitlendirme işlemleri; Denizbank şubeleri, internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve ATM üzerinden yapılabilmektedir.

Taksitlendirme işlemi bir sonraki aydan itibaren yapılmakta olup, ödemelerinizi de belirtilen tarihlerde Kurtaran Hesabınıza yapmanız gerekir. Eğer taksit ödemesini geciktirmiş iseniz, taksit içindeki anapara üzerinden faiz işler.

Kurtaran hesap ekstresi, her ayın ilk haftası adresinize veya mail adresinize gönderilir. Her ay, ekstrenizde belirtilen tutarı ödemeniz gerekir.

Denizbank kurtaran hesap kapatma işlemlerinizi şube ve internet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. Hesabınızı kapatabilmeniz için, hesabın kapatılacağı gün itibariyle işleyecek olan faiz ve anaparanın yatırılmış olması gerekir.