Crowdforce ico incelemesi

Crowdforce; Afrika’nın en büyük çevrimdışı veri dağıtım ağı. Gelişmekte olan pazarlarda işi ölçeklendirmek ve güvenli veriler elde etmek zordur. Crowdforce, mobil teknolojiyi ve vasıflı/vasıfsız insan gücünden oluşan en büyük aracı ağını kullanarak bu sorunu çözmeyi sağlayacak bir altyapı oluşturdu.

Crowdforce ağı, yerel ve uluslararası ortaklar, müşteriler, ödeme sağlayıcıları, para ödünç verme hizmetleri, dijital cüzdanlar, kripto değişim platformları ve kitle pazarına dijital hizmetler sunan 100 binden fazla temsilciye erişimi olan bir ağdır. Bu ağda yer alan temsilcilerden edinilen bilgiler kalite kontrollerinden geçirilir ve onaylanan her sunum için ödeme yapılır.
Crowdforce ağı

Crowdforce projesinin amacı; yerel Kobi’leri, öğrencileri ve genç kesimi kitle pazarına dijital hizmet sunmak için teşvik etmek ve onlara günlük olarak ekstra gelir sağlayarak yoksulluk sınırındaki daha fazla kişiye ulaşmak. Temsilcilerden istenilen görevin zorluğuna bağlı olarak gelir artabilmektedir.

İsterseniz PayForce mobil uygulamasını https://play.google.com/store/apps/details?id=com.payforce linkinden indirebilir ve daha yakından inceleyebilirsiniz. Uygulama en son 5 Ağustos 2018 tarihinde güncellenmiş olmasına karşılık indirme sayısı çok düşük. İlgili sayfada çok fazla ekran görüntüsü de mevcut olmadığı için daha fazla detay veremiyorum.

CRF Token Satışı

CRF Token Satışı

CRF token ön satışı 15 Eylül – 31 Ekim 2018 ve token satışı da 12 Kasım – 14 Aralık 2018 tarihleri arasında yapılacak olup, 1 CRF= $0.03 değerindedir. Ödemeler ETH, BTC , USD ve 70 diğer kripto para cinsinde yapılabilmektedir. Ekip ve danışmanlara tahsis edilen tokenlar 2 yıl süre ile kilitli kalacaktır. Crowdforce (CRF) tokenlerı; Şeyşel yasalarına tabii olan Quifas Inc. şirketi tarafından oluşturulmakta ve saklanmaktadır.

Token satışının hangi aşamada olduğunu https://token.crowdforce.io/ linkinden güncel olarak takip edebilirsiniz. Eğer satışa katılmak isterseniz öncelikle KYC’yi geçmeli ve daha sonra da ERC20 uyumlu cüzdanınızdan ilgili tutarı aktarak ödemeyi tamamlayabilirsiniz. Tokenların hesabınıza geçmesi, belirlemiş olduğunuz işlem ücretine, işlem hızına ve şebeke yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir.

Crowdforce Takım

Ventures Platform, Draper Dark Flow, 500 Startups, Right Side Capital Management, Alphabit Digital Currency Fund ve ICO Box tarafından desteklenen CrowdForce projesinin arkasında son derece güçlü bir ekip var. Bu ekip, Bankacılık, Tüketici Araştırmaları ve Finansman alanlarında uzman kişilerden oluşuyor.

 • Oluwatomi Ayorinde – Chief Executive Officer/Co-Founder
 • Damilola Ayorinde – Chief Operating Officer/Co-Founder
 • Ojonoka Yusufu – Product Lead, Micro Tasks
 • Oluwabukunmi Akinmeye – Product Lead, Microfinancial Services
 • Tunde Kelani – Partnerships And İnnovation
 • Okorougo Austine – Chief Technical Officer
 • Lawal Abubakar – Growth Lead

Danışmanlar

 • Bob Blower – Advisor
 • Kola Aina – Advisor
 • James (JJ) Sowers – Advisor
 • Opeyemi Awoyemi – Advisor
 • Toro Orero – Advisor
 • Adam Wright – Advisor
 • Alex Linenko – Advisor
 • Saeed Hareb Al Darmaki – Advisor
Ülkemizde de belirli bir kesim tarafından kullanılan buna benzer bir mobil uygulama mevcut. Bizde bu tür veriler gizli müşteri adı altında toplanıyor ama amaç aynı. Bulunduğunuz konuma bağlı olarak size en yakın görev yerleri mobil uygulama üzerinde detayları ile birlikte listelenir ve belirlenen süre dahilinde görevi tamamlamanız beklenir. Tanınmış birçok firma tarafından kullanılmakta olan bu uygulama ile mağaza denetimleri, raf ve fiyat kontrolü, müşteri yaklaşımı gibi konularda kişilerden ses kaydı ve fotoğraflı veri göndermeleri beklenmektedir. Her onaylanan işlem için de birim başı fiyat üzerinden ödeme yapılmaktadır. Yani bu sistem oturmuş bir temsilci ağı ile gerçekten işlemektedir. Özellikle ev hanımları ve öğrenciler için ek gelirden fazlası kazanılabilmektedir.
Proje hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan resmi iletişim kanallarını kullanabilirsiniz.

Crowdforce İletişim Kanalları

Bountyhive Kullanıcı ID: trhomeagent

“Crowdforce ico incelemesi” üzerine 12 yorum.

 1. Çok güzel bir projeymiş Crowdforce. Gördüğüm en iyi Türkçe içeriklerden birisi oldu.

 2. Afrika tabanlı projeler son zamanlarda gözüme fazlaca çarpar oldu fakat bu proje bence öne çıkıyor.

 3. mağaza denetleme raf ürün fiyat kontrolü gibi ekstra güvenilirlik denetleme uygulamalarının blok zincir içerisinde olması güvenilirliği pekiştirecek gibi gözüküyor.

 4. Doğrusu bilmediğim bir projeymiş Afrika’nın bir nebzede olsa bu işe dahil edilmesi güzel bir olay sonuçta bu paydan destek alarak geçmişin yaralarını silmek için kullanabilir elinize sağlık.

 5. Afrika projeleri hakkında ön yargılarım var ama bu proje diğerlerinden farklı gibi duruyor. Bakalım başarılı olacaklar mı zaman gösterecek.

 6. I genuinely enjoу looking at on this web site , it haѕ great сontent .
  “Words are, of course, the most powerful drug used by mankind.” by Rudyard Kipling

 7. Bu uygulama başka bir bölgede de test edilmiş mi acaba? Gördüğüm kadarıyla uygulamayı çok az kişi indirmiş de.

  1. Okan Bey, anladığım kadarıyla şu ana kadar Nijerya, Gana, Liberya ve Kenya bölgelerinde çalışmalar yapılmış. Projenin gidişatına bağlı olarak ağı daha da genişleteceklerini düşünüyorum.

 8. Bu uygulamanın diğer ülkelerde de kullanılabileceğini düşünüyorum. Netice müşteri anketleri yapan ve bu anketler için üyelerine ödeme yapan çok firma var. Bu uygulama ile işler daha da kolaylaşabilir.

  1. Yorumunuz için teşekkürler Hasan Bey.
   Bence uygulamanın daha sık kullanılabilmesi için, konuma bağlı iş taleplerinin daha fazla olması gerekir. Eğer ağ genişletilirse, talep de ona bağlı olarak artacaktır.

Yorumlar kapalı.