Collective Proje İncelemesi (Profesyonel Topluluk Yönetimi-CollectiveGO-TraderOne-CDEX)

Collective Proje İncelemesi (Profesyonel Topluluk Yönetimi-CollectiveGO-TraderOne-CDEX)

2018 yılı hem proje sahipleri hem de yatırımcılar için pek de verimli bir yıl olmadı. İnişli çıkışlı olan piyasaların yakın zamanda dengeyi sağlayacağını düşünen yatırımcıların yanında bir şekilde yeniden bir düşüş eğiliminin olabileceği de söyleniyor. Kısaca belirsizlik hâlâ devam ediyor.
 

Piyasaya olan güvensizlik nedeniyle ICO sürecindeki birçok proje ya hedeflediği rakamlara ulaşamadı ya da borsaya açıldıktan sonra ICO değerlerinin de kat kat altında işlem gördü. Bu da birçok yatırımcının ICO sürecinde iken projeye yatırım yapmaktan kaçınmasına neden oldu.

Aslında piyasa nasıl olursa olsun, iyi bir proje her koşulda projesine yatırımcı bulabilir. Projeye ait tüm detayların yeraldığı bir rapor, uzman danışman kadrosu, sosyal medya hesaplarını yöneten profesyonel bir ekip, altyapıyı güçlendirecek  teknik kadro ve tabiki en önemlisi de liderlik vasfına sahip, tüm konulara hakim bir yönetici….

Bu zamana kadar takip ettiğim birçok projede gördüğüm en büyük eksiklik; sosyal medya hesaplarını etkin kullanamamalarıydı. Proje ekibi özel satış sırasında birebir iletişim halinde olduğu yatırımcılara satış yapabilir. Ama asıl önemli olan kamu satışı sırasında ulaşacağı kitledir. Bu kitleye ulaşmak içinde etkin, bilinçli bir topluma ihtiyaçları vardır. Eğer doğru topluluğu motive edecek girşimlerde bulunursanız, projeniz de hedef müşterilerinize etkin bir şekilde ulaşır. Bunun sonucu olarak da projeniz için gerekli olan finansmanı sağlar ve markalaşma yolunda emin adımlarla ilerlersiniz.

İşte tam da bu noktada size Guernsey merkezli bir Fintech şirketi olan Collective‘den bahsetmek istiyorum.

Collective; bir topluluk yönetim şirketidir. Blockchain tabanlı başlangıç projeleri için yönetim danışmanlığı hizmeti, sosyal medya yönetimi ve çok sayıda geleneksel pazarlama stratejisi sunmakta olup sadece %100 inandıkları müşteriler ile çalışmaktadırlar.

The Collective Ürün ve Hizmetler

Community Management (Topluluk Yönetimi)
CDEX Decentralized Exchange (CDEX Merkeziyetsiz Borsa)
TraderOne Centralized Exchange (TraderOne Merkezi Borsa)
CollectiveGO Game (CollectiveGo Mobil Oyun)
Collective Global Initiative (Toplu Küresel Girişim)

CDEX Decentralized Exchange (CDEX Merkeziyetsiz Borsa)

CDEX Decentralized Exchange (CDEX Merkeziyetsiz Borsa)

Birçok kullanıcının merkezi borsalara oranla daha güvenilir bulduğu, özel şifre ile kişisel cüzdanlarına erişim imkanı veren merkezi olmayan borsalardır. İşlem hacmi merkezi borsalara göre daha düşük olsa da, traderlerin özellikle KYC sürecinden geçmemek ve daha düşük fee ödemek için kullandıklarını da söyleyebiliriz.

Başarılı bir ICO sürecinden sonra birçok proje borsaya açılmak ister. Zaten projelerin teknik raporlarını ve yol haritalarını incelerseniz, özel satış sırasında toplanan yatırıma göre ya belirli bir borsa ile anlaşmışlardır ya da piyasanın durumuna göre ileride belirlenecek bir tarihte borsalar ile görüşmeye başlayacaklardır.

Çoğu proje her ne kadar başarılı sayılabilecek bir ICO süreci geçirse de borsalarda listelenme konusunda maddi sorunlarla karşılaşabilir. Çünkü merkezi borsaların talep ettiği listeleme ücretleri bazı projelerin neredeyse softcap miktarı kadar olabiliyor. Haliyle de proje altyapısı için harcanacak olan meblağı borsaya açılmak için kullanmak istemiyorlar. Fakat yatırımcıların baskısı nedeniyle de daha düşük maliyetlerin söz konusu olduğu borsalarla anlaşma yapmak zorunda kalıyorlar. Bu baskı, fiyatlara da yansıyor ve proje değeri çok aşağılara düşüyor.

Böyle bir durum ile karşılaşmamak için CDEX Merkeziyetsiz Borsa‘nın ücretsiz listeleme özelliğinden faydalanılabilir.

TraderOne Centralized Exchange (TraderOne Merkezi Borsa)

TraderOne Centralized Exchange (TraderOne Merkezi Borsa)

Merkezi borsalara gerçek isim ve soyad ile üye olunup, kimlik ve adres kanıtı verilmesi gerekmektedir. Eğer bu aşama geçilemez ise kazancınızı çekemezsiniz. Ancak bazı merkezi borsalarda işlem limiti düşük tutularak kimlik onayından geçmeden para çekme işlemine izin verilir.

TraderOne Merkezi Borsası’nda da üyelik adımlarını tamamlamanız gerekecektir. Buna ek olarak platformun size sunduğu güvenlik adımlarını tamamlayarak hesabınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz. Platform, özellikle yeni başlayan kullanıcılar için basit bir arayüze sahip olacak (tek tıkla işlem yapabilme) ve bonus programları ile de desteklenecektir. Yine platform ayarlarından, hırsızlık sigortası sistemini de aktif edebilecekleri gibi otomatik alım satım yapabilmek için gelişmiş API sistemini de kullanabilecekler.

CollectiveGO Game (CollectiveGo Mobil Oyun)

CollectiveGO, telefonunuzun kamerası sayesinde ekrana yansıtılan görüntüde projelere ait tokenları kazanmanızı sağlayacak bir gerçeklik oyunudur. Oyuna katılmış olan kişiler, farkındalık yaratmak isteyen projelere ait token bilgileri ile sosyal medya hesaplarına ait bağlantıları görürler. Bu sayede token kazanmaya devam ederler. Kazanılan tokenlar oyun bütünlüğünü bozmamak için emanette tutulur ve oyunun tamamlanması ile birlikte oyuncunun hesabına aktarılır. Bu aktarımın doğru hesaba yapılabilmesi için oyuna başlamadan önce kullanılmak istenen cüzdan adresinin bağlanması gerekmektedir.

Oyun içindeki yerlerde reklam verebilmek için reklam verenlerin CDEX token satın almaları gerekir.

CDEX Token ve ICO Süreci

CDEX Token ve ICO Süreci

 • Token simgesi: CDEX
 • Supply: 8.000.000.000 adet
 • Platform: Ethereum (ERC20 tabanlı)
 • BTC ve ETH ile token alımı yapılabilmektedir.
 • ICO döneminde token satışı kademeli olarak gerçekleşecektir.

The Collective İletişim

The Collective projesinin bounty kampanyası Bountyhive tarafından yürütülmekte olup kampanya detaylarına https://bountyhive.io/join/The%20Collective linkinden ulaşabilirsiniz.

Yazar: trhomeagent

“Collective Proje İncelemesi (Profesyonel Topluluk Yönetimi-CollectiveGO-TraderOne-CDEX)” üzerine 18 yorum.

 1. The Collective ekibi topluluk yönetimi hizmeti ile daha ön plana çıkıyor. Yürüttüğü projelerden de bunu görebiliriz. Ayrıca CollectiveGo sanal gerçeklik oyunu ile fark yaratacağını da düşünüyorum.

 2. Merkezi ve merkeziyetsiz olmak üzere iki borsayı da bünyesinde bulunduran The Collective aynı zamanda bu borsaların kendi aralarında entegre olmalarına imkan sağlaması ile sektörde ön plana çıkmaktadır. Platformun uzman bir topluluk yönetimi olması, aynı zamanda The Collectivego mobil oyununu da bünyesinde bulundurması platform için ekstra olumlu bir faktör diyebiliriz.

 3. Merkeziyetsiz borsanın olması güvenliği sağlarken sosyal medya aracılığıyla projenin tanınmasını sağlayacaktır.

 4. Platformlara danışmanlık yapacaklar. Şimdiden çok kaliteli projeler müşterileri. Buda bu platformun başarılı olacağını gösteriyor.

 5. Collective ekibi harika bir iş çıkarıyor. Birçok ortaklığı başarılı şekilde yürütmenin yanı sıra topluluk yönetimi ve borsa hizmetleriyle fazlasıyla aktifler. Gelecekte çok daha başarılı olacaklardır.

 6. Özellikle hem merkezi hem de merkeziyetsiz borsa imkanlarını bir arada bulundurmasından dolayı son zamanların en iyi projelerinden biri olduğunu düşünüyorum. Özellikle CDEX borsası ileride çok tanınacaktır.

 7. Collective Projesi Profesyonel Topluluk Yönetimi alanındadır. İnceleme için teşekkürler.

 8. CDEX ve TraderOne ile yatırımcılara her türlü kolaylığı sağlayan platform, Collective GO ile AR oyun sektörüne de el atıyor. Buradan da topluluk için bir gelir modeli oluşturulmuş. Tokenin her alanda avantajlar sağlaması da platformun güzellikleri arasında.

 9. merkezi merkezsiz borsaları, oyun alanı ve topluluk yönetimleri beraber komplike bir platform olarak göze çarpıyor. borsa seçeneği sunması bence oldukça başarılı bir durum. alım satım işlemlerinin yüksek hızlara ulaşabildiği merkezi borsalar tercih edilebilir durumlar oluşturuyorken daha güvenli ancak ağ yoğunluğu esasına dayalı çalışan merkezsiz borsalar ise güvenlik anlamı taşıyor.

 10. Çok farklı bir proje olduğunu görüyorum. Alanında benzerleri var mı bilemiyorum. Fakat benim gördüğüm ilkler arasına giriyor. Kendine has bir borsası olması güzel. Ayrıca oyunu olduğu belirtiliyor. Nasıl bir şey olacak ve nasıl kazanç sağlanacak merak ettim.

 11. Trader uygulmasını çok beyeniyorum. Başarılı bir proje olacaktır

 12. The Collective ile sosyal medya aracılığı ile şirketinizin bilinirliğini artırabilir ve bu sayede iş alma potansiyelinizi yükseltebilirsiniz. The Collective sizi sosyal medyada bir yıldız haline getirir ve farkedilmenizi sağlar.

 13. Birden fazla iyi geliştirilmiş uygulamanın bir araya geldiği güzel bir platform oluşturmuşlar. Aynı zamanda müşteri profillerindeki seçicilikte projenin başarısı için bir neden sayılabilir.

 14. Collective; bir topluluk yönetim şirketidir. Blockchain tabanlı başlangıç projeleri için yönetim danışmanlığı hizmeti, sosyal medya yönetimi ve çok sayıda geleneksel pazarlama stratejisi sunmakta olup sadece %100 inandıkları müşteriler ile çalışmaktadırlar.

Yorumlar kapalı.