Birdchain sayesinde kullanmadığınız SMS’ler satılabilecek

Birdchain sayesinde kullanmadığınız SMS'ler satılabilecek

Birdchain; kullanmadığınız SMS haklarınızı satarak para kazanabileceğiniz blockchain temelli mesajlaşma platformu… Birdchain, bu sektördeki soru ve sorunları çözüme ulaştırmak için Blockchain teknolojisinin imkanlarından faydalanıyor.

IOS ve Android tabanlı telefonlar kullanılmaya başlandığından beri kullanmakta olduğumuz cep numaralarında tanımlı olan SMS adetleri boş yere havaya uçuyor. Çünkü kullandığımız uygulamalar sayesinde artık SMS göndermekten çok anlık mesajlaşmayı daha çok tercih ediyoruz. Peki, cep telefonlarımıza tanımlı olan ve hiçbir şekilde kullanmadığınız bu SMS paketlerini nakde çevirmek ister misiniz? İşte bu aşamada Birdchain size bu olanağı tanıyor.

Birdchain merkezsiz anlık mesajlaşma uygulaması nasıl çalışır?

Bildiğiniz gibi birçok firma; reklam, tanıtım ve bilgilendirme mesajları için SMS gönderiyor ve bu hizmet için de milyonlarca dolar harcama yapıyor. Konuya firmalar açısından bakarsak, BirdChain’in sunduğu imkanlar sayesinde bu firmalar SMS hizmeti için daha düşük bütçeler ayırabilecekler. Cep telefonlarına tanımlı SMS paketi olan kişiler ise; kullanmadıkları bu SMS leri Birdchain platformu üzerinden farklı şekillerde nakde çevirebilecekler.

Bireysel kullanıcıların yapması gereken tek şey; Birdchain uygulamasını indirmek ve uygulamayı varsayılan mesajlaşma uygulaması olarak belirlemek. Uygulamanın ayarlar bölümünden satmak istenilen SMS adedi belirlendikten sonra, rutin mesajlaşmaya uygulama üzerinden devam edilmesi gerekiyor. Böylece SMS ler de otomatik satılmış oluyor. Kişi isterse uygulama üzerinden kazançlarını takip edip yönetebilir.

Öte yandan SMS hizmeti satın almak isteyen işletmeler de; BirdChain platformu üzerinden gerekli ayarları yaptıktan sonra taleplerini iletiyor. Bu talepler BirdChain ekibi tarafından değerlendirildikten sonra işletmenin daha düşük maliyetle SMS hizmeti almasına imkan tanıyor.

Özetle BirdChain; kullanılmayan SMS paketlerini satmak isteyen kullanıcılar ile SMS hizmeti almak isteyen işletmeleri BirdChain platformu aracılığı ile bir araya getiriyor.  Bu uygulama ile kullanılmayan SMS paketleri işletmeler adına şekillendiriliyor ve SMS ler gönderiliyor. Kullanıcılar bu uygulama sayesinde aylık 300 USD kazanç elde edebiliyor.

Gerçekten de azımsanmayacak bir kazanç. Yıllardır kullanmadığımız ve bir türlü iptal de ettiremediğimiz SMS paketlerini düşünürsek şimdiye kadar binlerce dolar kazanabilirdik değil mi… Her ne kadar kazanç çok iyi görünse de bizim de kafamızda bazı soru işaretleri mevcut.

  • Şu an kullanmakta olduğumuz GSM şebekeleri kullanılmayan SMS paketlerinin uygulama kapsamında değerlendirilmesine izin verecek mi?
  • Ülkemizde SMS hizmeti alan işletmelerin belirli şartları yerine getirip, kullanıcı onayı alması gerekiyordu. Peki bu uygulama ile yeniden bir düzenleme yapılması gerekecek mi?
  • Satmak istediğimiz SMS adetlerini belirlediğimizde tüm SMS adetleri bir havuzda mı toplanıyor yoksa, kişi bazında işletmelerin teklifleri mi iletiliyor?
  • İşletmelere ait reklam SMS leri, kullanıcıların telefon numaraları üzerinden mi atılacak yoksa merkezi bir hesap üzerinden mi gönderilecek?
  • İşletmelere ait reklam, tanıtım SMS leri için bir ön inceleme olacak mı yoksa işletmeye SMS ler yeterli SMS adedi mevcut olduğu sürece otomatik gönderilmeye devam mı edecek?

Tüm bu soru ve sorunlara Birdchain ekibi çözüm üretebilirse, bizler de dahil olmak üzere birçok kullanıcının yüzü gülecektir. Ayrıca Facebook ve Google tarafından kişisel verilerin akıllıca kullanıldığını ve bunu nakde dönüştürdüklerini de unutmayın.

Sonuç olarak; belki hayal belki de gerçek ama uygulamanın başarılı olması halinde sektörde çok şeyin değişeceğini ve birçok kişiye de kazanç kapısı açılacağını belirtmek isteriz. Eğer hâla kafanızda bir takım soru işaretleri varsa https://www.birdchain.io linkinden resmi siteye ulaşabilir, aşağıda yer alan videoyu izleyebilir ve ayrıca Telegram, Bitcointalk ve Reddit üzerindeki paylaşım ve tartışmaları da inceleyerek yatırım yapıp yapmama ya da uygulamayı kullanıp kullanmamaya karar verebilirsiniz.