Banka hesabındaki e-haciz nasıl kaldırılır?

Banka hesabındaki e-haciz nasıl kaldırılır?

Elektronik haciz kullanan kurumlar;

  • Vergi Daireleri
  • Sosyal Güvenlik Kurumu’dur.

Gelir İdaresi E-Haczi Nasıl İşletiyor?

Devlete ya da kurumlara borcunuz var ise öncelikle size uyarı mektubu gönderilir. Uyarı mektubunda belirtilen süre içinde ödeme veya taksitlendirme yapmayan kişilerin banka hesabı olup olmadığı bankalararası kurula sorulur. Devlet ya da özel bankada olan maaş ya da mevduat hesabınıza online olarak tebligat gönderilir ve ardından da hesaba ilgili şube tarafından bloke konulur.

Banka Hesabından E-Haciz Kaldırma İşlemi

Banka hesabınızda bulunan haczi ancak e-haciz koyan vergi dairesine belli bir miktar ödeme yapmak, borcu taksitlendirmek veya borcun tamamını kapatmak suretiyle kaldırabilirsiniz. E-haciz kaldırma işlemleri ilgili vergi dairesinden bilgi alınarak yapılabilir. Vergi dairleri arasında bu işlemle ilgili bağlantı yoktur.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

About kreditor

Merhaba, Eski bankacıyım. 2017 yılı sonuna kadar bankacılık ürün ve hizmetleri ile ilgili makaleler paylaşıyordum. Fakat 2017 Ocak itibariyle takibe başladığım kripto piyasası, alternatif kripto paralar, coin borsaları, airdrop ve bounty kampanyalarının getiri ve götürülerini de keşfettikten sonra hem tecrübelerimi, hem de belki hep birlikte kazanırız dediğim airdrop ve bounty kampanyalarını sizlerle paylaşacağım. Belki siz de beni desteklemek istersiniz diye ERC20 uyumlu 0x1e956dAF5f4bA2e2B772265C41aE728D32a22F5d cüzdanımı da burada belirtiyorum. Benimle site üzerinden her zaman iletişime geçebilirsiniz.

View all posts by kreditor →