AVXchange (Audio Video Exchange) Proje İncelemesi

Bugün sizlere benim çok hoşuma giden bir projeden bahsetmek istiyorum. AVXChange

Yıllar önce özellikle CNBC-e dizilerinin sıkı takipçisiydim ve bu dizilerin ilk sezonlarından başlayarak tüm bölümlerini indirmek için gecemi gündüzüme katıp download yapmaya çalışıyordum. Tabii o zamanlar bilgisayarımın ve internetimin limiti bu kadar yüksek değildi ve bu nedenle de diğer aile üyeleri ile birlikte sezon paylaşımı yapıp kendi bilgisayarımıza indirir sonra da bunları tek bir harici disk te topladıktan sonra haftalık olarak elden ele dolaştırırdık. Bir süre sonra bu dizilerin arşivlerine ulaşamamaya veya indirdiğimiz dizi videolarının bozuk olmasından dolayı açılmaması gibi sorunlarla sıkça karşılaşmaya başladık ve arşiv oluşturma kısmından vazgeçtik.

Gerçi bunda dizi ve film sitelerinin etkisi de çok büyüktü ama internet üzerinden seyretmek de maalesef aynı zevki vermiyor. İnternet bağlantının kesilmesi veya videonun donması ve çok sık açılan pop up reklamları bu zevkimizin içine ediyor diyebiliriz. Diyeceksiniz ki, birçok ücretli platform var ve bu bahsedilen sorunların tamamından kurtulabilirsiniz. Ama bizim gibi eski dizilerden vazgeçemeyen ve arşivciliğe gönül verenler beni çok daha iyi anlayacaktır. Sanırım ben o eski günlerime yeniden döneceğim. Ama bu sefer blockchain’in güvenli ve hızlı altyapısını kullanacak olan AVXChange ile…

AVXChange nedir?

AVXChange (Audio Video eXchange), internet üzerinden ses ve video dosya alışverişini sağlamak amacıyla tasarlanmış dosya paylaşım platformudur. Bu platform üzerindeki rolünüze bağlı olarak da AVX token ile ödüllendirileceksiniz.

AVXChange, fikri mülkiyet ve telif hakkı yasası

AVXChange, fikri mülkiyet ve telif hakkı yasası konusuna da dikkat etmektedir.  Örneğin;  Fikri mülkiyet sahibine, ilk paylaşımdan her indirmeye kadar tazminat ödenmesi ve ödeme gerçekleştirilmeden içeriğin paylaşılmasına izin verilmeyeceğini belirtmişlerdir. Bu konudaki tüm detayları https://avxchange.io/avxchanges-stance-on-intellectual-property-and-copyright-law/ bağlantısında bulabilirsiniz.

AVXChange Beta Tester

2019’un 3 çeyreğinin başında beta testi yapılması planlanlanmaktadır. Bu nedenle de testerlara ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer siz de platformu kullanan ilk kişiler arasında yer almak istiyorsanız https://avxchange.io/#avx-contact sayfasından Beta tester olmak istediğinizi belirten bir mesaj bırakabilir ya da https://bit.ly/2LHk2QV  bağlantısında yer alan formu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

AVX Token

(https://etherscan.io/token/0x9e984f28257ae9c57918515627b078deab4e11fe)

 • Token Sembolü: AVX
 • Platform: ERC-20
 • Toplam Miktar: 20.000.000.000 AVX
 • 1 AVX = 0.00001125 ETH
 • 1 ETH = 88,888.88888889 AVX
 • Hardcap miktarı: 10,710 ETH

AVXChange Token (AVX), AVXChange ağında kullanılacak olan para birimidir. Kullanıcıların dosya paylaşması, ağın sürdürülebilirliğini sağlama ve tabi ki fikri mülkiyet sahiplerinin yeni medya yaratmasını teşvik etmeye yönelik ödüllendirmede de AVX token kullanılacaktır.

AVXChange Token (AVX), AVXChange’in kendi blockchain altyapısına geçişi tamamlanıncaya kadar  Ethereum ağında ERC20 token olarak kalacak ve gerekirse token sahipleri AVX tokenlarını cüzdanlarına gönderip çekebileceklerdir. Fakat ana ağın sorunsuz çalıştığı onaylandıktan sonra mevcut tokenların yeni blockzinciri ağına taşınması gerekmektedir. Swap işlemi 1:1 oranında gerçekleşecektir. Swap işleminin manuel yapılması ihtimaline karşılık özellikle AVXChange telegram hesabı mutlaka takip edilmelidir.

Yol Haritası

AVXChange Yol Haritası

AVXChange platformunun özellikle kullanıcıyı teşvik eden ödül sistemi üzerine kurulu olması, rakip program ve uygulamaları kullanan birçok kullanıcının bu platforma geçiş yapmasında etkili olacağını düşünüyorum. Hem kullanıcının hem de medya sahibinin kazanacağı bir başka platform henüz duymadım. Daha doğrusu, bu derece güvenli ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip bir uygulama daha var mı açıkçası onu da bilmiyorum. Bildiğim tek şey, mevcut platform ve uygulamalarda bir süre sonra güvenlik gerekçesiyle medyanın silinmekte olduğu ve belirli boyutlarda yüklemelere izin verildiği. Bence, sadece bu kısıtlamaların olmaması bile benim için tercih sebebidir.

Güncelleme ve Duyurular

(Proje hakkındaki önemli haber ve güncellemeleri https://avxchange.io/#avxchange_updates linki üzerinden takip edebilirsiniz. Platformun geliştirilmesine yönelik yapılan çalışmalarla ilgili olarak her hafta rapor yayınlanmaktadır. Bu raporlara da https://avxchange.io/development/ bağlantısı üzerinden inceleyebilirsiniz. )

İletişim

AVXChange projesinin bounty kampanyası

AVXChange projesinin bounty kampanyası Bountyhive tarafından yürütülmekte olup, kampanya detaylarına https://bountyhive.io/join/AVXChange bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Yazar: trhomeagent

“AVXchange (Audio Video Exchange) Proje İncelemesi” üzerine 7 yorum.

 1. Avxchange aslında günümüzdeki fikri hakların ihlalini ortadan kaldırabilecek bir proje olduğunu görüyorum. Her ne kadar rakipleri büyük olsada, bence ileride başarılı olmaya aday olan projelerin başında geliyor.

 2. AVXChange, kullanıcılara paylaşım şansı veren, paylaşımlarından kazanç elde etmesini sağlayan ve böylece inanılmaz bir canlılık sağlayan mükemmel bir proje

 3. AVXchange (Audio Video Exchange) Proje İncelemesi için çok teşekkürler. Farklı bir proje olmuş.

 4. AVXchange platformu şu an halihazırda var olan medya paylaşım platformlarının sorunlarını çözüyor ve altyapı olarakta blockchain kullandığı için bir adım önde duruyor.

 5. AVXChange projesiyle ses ve video dosyaları paylaşmak oldukça güvenli. Telif sahipleri dahi sorun yaşamadan platformda dosya paylaşırken bir yandan da kazanım elde edebilirler.

 6. Platfrom aynı zamanda tüm kullanıcıları sistemin bir parçası etmek üzere topladığı için blok zincir teknolojisinin daha geniş alanlara yayılmasını ve geniş alanlarca kabul görmesini sağlar.

Yorumlar kapalı.