Avea Findeks Kredi Notu Sorgulama Servisi

Kredi başvurularında findeks kredi notunun baz alınması ile birlikte, kredi almayı düşünen kişiler findeks kredi notu sorgulama servisini kullanmaya başlamıştır.

Kredi notunun öğrenilebilmesi için, findeks.com üzerinden ücretsiz olarak üye olduktan sonra görüntülenmek istenilen rapor türüne göre belirli bir meblağın ödemesi gerekmektedir. Bu tür ödemeler genellikle kredi ile yapılmakta iken artık aracı bankalar ve gsm operatörleri aracılığıyla da findeks kredi notunu öğrenme imkanı bulunmaktadır.

Findeks kredi notu sorgulama hizmeti veren bankalar üzerinden işlem yapmak istediğinizde, raporlama ücretinin vadesiz hesabınızda bulunması gerekmektedir.

Findeks kredi notu sorgulama hizmeti veren gsm operatörleri üzerinden işlem yapmak istediğinizde ise sadece şahsınıza ait bilgileri kendi cep telefonunuzun mesajlar bölümünü kullanarak gönderebilirsiniz.

Avea Findeks Kredi Notu Sorgulama Servisi Nasıl Kullanılır?

Avea Findeks Kredi Notu Sorgulama Servisi ile artık bankaya gitmek zorunda değilsiniz. Avea hattınız üzerinden göndereceğiniz bir tek sms ile findeks kredi puanınızı öğrenebilirsiniz. Bunun için;

  • Cep telefonunuzun mesajlar bölümüne giriş yapıp, T.C kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi aşağıdaki belirtildiği gibi aralarında bir boşluk bırakarak 1122 ye mesaj atmalısınız. ( 12345678901 1973)
  • Avea Findeks Kredi Notu Sorgulama Servisi kullanım ücreti vergiler dahil 9 TL dır.
  • Bu servisten faydanalanabilmek için; son 5 yıl içinde kredi kartı, bireysel kredi ve kredili mevduat hesabı kullanmış olmanız gerekmektedir. Bu ürünleri kullanmış olan Türk Telekom Mobil aboneleri bu hizmetten faydalanabilirler.
  • Servisin kullanımı sırasında findeks kredi notu hesaplanamaz ise bu size bildirilir.