Altın hesabı ile küçük birikimlerinizi değerlendirin.

Altın hesabı ile küçük birikimlerinizi değerlendirin.

Altın Hesabı, isminden de anlaşılacağı gibi kazancınızdan veya tasarruflarınızdan arttıracağınız en ufak meblağların, gramlar halinde birikim yapmanızı sağlayan bir hesap türüdür.

Değerli maden sahipleri altın hesaplarını, öncelikle yastıkaltında sakladıkları için her an çalınacak korkusu yaşamaktalar ve bu nedenle de bankada daha güvende olacağını, piyasa koşullarına göre az da olsa faiz alarak kendini amorti edeceğini düşündükleri için tercih etmekteler.

Bildiğiniz gibi altın piyasası şu son aylarda oldukça hareketli. Değişen piyasalar ve uluslarası haberler altın piyasasında fiyatların aşırı uçlarda olmasına neden oluyor. Şu günlerde altın fiyatlarında tarihi dip fiyatları görülmekte. Altın piyasası uzmanlarını genel görüşü ise, bu diplerin alım için her zaman fırsat olduğu yönünde. Zaten küçük yatırımcılar altın alımlarını uzun vadeli birikim amaçlı yaptıkları için hiçbir zaman kaybetmeyeceklerini belirtmekteler.

Tabiki düşen altın fiyatları ile küçük yatırımcılar da kuyumculara akın etmekte ve kuyumcularımızın yüzünü daha da güldürmekteler.

Piyasanın dip seviyelerinden faydalanacak olan yatırımcılar da isterlerse birikimlerini altın hesabında değerlendirebilirler. Ancak altın hesabı açtıracağınız zaman şu detayı da lütfen unutmayın. Bildiğiniz gibi bankalar her türlü döviz, altın, hisse senedi, devlet tahvili, hazine bonosu, fon gibi yatırım araçları işlemlerinde alım-satım fiyatı uygularlar. Hesabı açtırmadan önce bu marjları da kontrol ederseniz, olası bir altın hesabı kapatma veya çekme işlemi sırasında sürpriz yaşamamış olursunuz.

Altın hesabı açan bankalar

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bankalara ait linklerde altın hesapları ile ilgili genel bilgilendirmeleri, alt ve üst limitleri, hesaplama araçlarını ve hesapları nerelerden açabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

About kreditor

Merhaba, Eski bankacıyım. 2017 yılı sonuna kadar bankacılık ürün ve hizmetleri ile ilgili makaleler paylaşıyordum. Fakat 2017 Ocak itibariyle takibe başladığım kripto piyasası, alternatif kripto paralar, coin borsaları, airdrop ve bounty kampanyalarının getiri ve götürülerini de keşfettikten sonra hem tecrübelerimi, hem de belki hep birlikte kazanırız dediğim airdrop ve bounty kampanyalarını sizlerle paylaşacağım. Belki siz de beni desteklemek istersiniz diye ERC20 uyumlu 0x1e956dAF5f4bA2e2B772265C41aE728D32a22F5d cüzdanımı da burada belirtiyorum. Benimle site üzerinden her zaman iletişime geçebilirsiniz.

View all posts by kreditor →