Albaraka WorldCard Dünyası

Albaraka Worldcard Dünyası

Albaraka WorldCard ile, World üye işyelerinden taksitli alışveriş yaparak Worldpuan kazanabilir ve bu puanları alışverişlerinizde kullanabilir ayrıca size tanınan ayrıcalıklı ek hizmetler ve kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

Worldpuan Ayrıcalıkları

Tüm dünyada ve ülkemizde Visa/MasterCard logosu olan her noktada yaptığınız alışverişlerinizde her 10 TL lık alışveriş için 1 Worldpuan kazanırsınız. Her 2 Worldpuan 1 Krş. değerindedir. Yani 10 TL lık bir alışveriş için 2000 Worldpuan biriktirmeniz gerekmektedir.

[alert type=”info” icon-size=”hide-icon”]

Worldpuan ile alışveriş

Alışveriş bedelini Worldpuan ile ödemek isterseniz, kasa yetkilisine bunu belirtmeniz yeterlidir. Ödeme işlemlerini tamamlamak için Albaraka Worldcard ‘ınız POS cihazına okutulur ve kart şifresi girmeniz istenir. Şifre işlemlerinden sonra size POS çıktısı ve alışveriş fişiniz verilir. POS çıktısının üzerinde ne kadar Worldpuan ve TL karşılığı kullandığınız belirtilir.

Eğer Worldpuanlarınız alışveriş bedelini karşılamaz ise, mevcut olan Worldpuanlarınız düşülür ve kalan bakiye de Albaraka Worldcard  ‘ınızdan çekilir.

[/alert]

Albaraka Worldcard Temassız Özellik

Albaraka Worldcard ile yapacağınız 50 TL ve altı işlemlerde şifre girişi yapmadan hızlı alışveriş yapmanızı sağlayan bir özelliktir. Tüm kredi kartlarınıza bu özellik yüklenebilir.

Temassız alışveriş yapabilmeniz için, alışveriş noktasında Visa Paywave ve MasterCard Paypass okuyucusu olması gerekmektedir. Bu özellik sayesinde ödeme işlemleriniz 1 sn. den kısa bir süre içinde gerçekleşmiş oluyor.

Albaraka Worldcard ‘ınız ile yapacağınız ilk şifreli alışveriş sonrasında temassız özelliği kullanabilirsiniz. Temassız özelliğe sahip her kredi kartınız için toplam limit 50 TL olarak belirlenmiştir. Her şifreli alışveriş işleminizden sonra Temassız kart limitiniz 50 TL olarak güncellenir. Bu alışverişlerden kazandığınız Worldpuanlar ise bir sonraki ayın ilk haftasında kartlarınıza yüklenir.

Albaraka Worldcard Hesap Bildirim Cetveli

Hesap kesim tarihi: Kredi kartı ekstrenizin kesildiği tarihtir. Bu tarih, herhangi bir değişiklik talep etmediğiniz sürece her ayın aynı günüdür.

Son hesap bakiyesi: Kredi kartı ekstrenizin kesildiği tarih itibariyle mevcut olan kredi kartı borç bakiyesini göstermektedir. Burada yer alan bakiyenin yanında + (artı) işareti var ise o bakiyenin alacak bakiyesi olduğunu gösterir. Yani sizin alacaklı olduğunuz bakiye ya da fazla ödeme yaptığınız ya da alışveriş bedelinin iade edilmesi sonrası hesabınıza yansıyan ekstre para anlamındadır.

Son ödeme tarihi:  Kredi kartı ekstrenizde belirtilen tutarın yatırılması gereken son tarihtir. Bu tarih genellikle hesap kesim tarihinden 10 gün sonrasına tekabül eder. Bu tarihin hafta sonuna denk gelmesi halinde son ödeme tarihi bir sonraki iş günü olarak belirlenir.

Otomatik faks/e-posta hizmeti: Alo Albaraka çağrı merkezine 444 5 666 – 0 850 222 5 666 nolu hattan ulaşarak otomatik faks veya e-posta hizmeti almak istediğinizi iletebilirsiniz.

Tahsis edilen limit: Albaraka Worldcard ‘ınız ile yapacağınız toplam alışveriş limitini ifade etmektedir.

Kullanılabilir limit: Kredi kartı ekstrenize, hesap kesim tarihi itibariyle yansıyan alışveriş ve diğer provizyon işlemleri düşüldükten sonra kalan bakiyedir.

Devir bakiyesi: Bir önceki hesap bildirim cetvelinizden yansıyan son bakiyedir.

Hesap kayıt tarihi: Albaraka Worldcard ‘ınız ile yaptığınız tüm işlemlerin hesabınıza yansıdığı tarihtir.

İşlem tarihi: Albaraka Worldcard’ınız ile yaptığınız alışveriş ve ödeme tarihleridir.

Ödemenin gecikmesi: Hesap bildirim cetvelinizde belirtilen tutarın tamamını yatırmanız gerekmektedir. Ödemenin yapılmaması halinde gecikme cezası işler.

Albaraka Worldcard Gecikme Cezası Oranı

Albaraka Worldcard Şifre İşlemleri

Albaraka Worldcard kartlarınızın şifresini;

 • Albaraka Telefon Bankacılığı üzerinden 444 5 666 nolu telefonu arayıp şifre-parola işlemleri (2), kredi kartı şifre belirleme (3) ‘ü tuşlayarak şifre belirleyebilirsiniz.
 • Albaraka İnternet Bankacılığı üzerinden;
  • Müşteri numarası ve şifre ile giriş yapın
  • Tek kullanımlık şifrenizi girin
  • Şifre tanımlama menüsüne girip, kredi kartı şifre değiştirme adımını seçin ve şifre belirleyin.

[alert type=”warning” icon-size=”hide-icon”]

Şifre aktivasyonu;

 • Chip&PIN logosu olan ATM ‘lerde bir defalık işlem yapılması ile
 • Kartınızla yaptığınız ilk alışveriş sonrasında

şifre kartınıza yüklenecektir.

[/alert]

[alert type=”danger” icon-size=”hide-icon”]

Albaraka Worldcard Kart Güvenliği

 • Kartınızın kaybolması ya da çalınması durumunda vakit kaybetmeden Alo Albaraka çağrı merkezini 444 5 666 – 0 850 222 5 666 nolu telefonlardan arayarak kartı kapattırmalı ya da bloke koydurmalısınız. Böylelikle kartınızı ele geçiren kişinin kullanması engellenmiş olur. Bu işlem sonrasında da tutanak tutturmak için Polis Karakolu’na gidebilirsiniz.
 • Kartınızın arka yüzünde bulunan beyaz şeridin bulunduğu yere imzanızı atmalısınız.
 • Alışverişlerinize ait makbuzları, ekstrenizde görünceye kadar saklayınız.
 • Alışveriş sonrasında kasadan kartınızı alıp almadığınızı kontrol ediniz.
 • Kart şifresini başkaları ile paylaşmayın ve kolay bilinebilecek rakamları kullanmayın.

[/alert]

Albaraka Worldcard Üyelik Aidatı