Akbank Kredi Notu Öğrenme

Akbank Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu; kredi, kredi kartı, kredili mevduat hesap başvurusu yaptığınız zaman Akbank da dahil olmak üzere tüm bankaların baktığı referans notunuzdur. Kredi notunuzun düşük olması veya ödeme performansınızda olumsuzluklar olması başvurularınızın olumsuz sonuçlanmasına neden olur.

Kredi notunuz, geçmişte kullanmış olduğunuz kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesaplarına yaptığınız ödeme performansına bağlı olarak hesaplanmaktadır. Bu nedenle kredili tüm hesaplarınıza ait ödemelerinizi notunuzu yükseltmek için düzenli yapmanız gerekir. Ödeme performansınız olumsuz etkilenmeden önce tedbirlerinizi almalı gerekirse ödeme gücünüze göre kredili hesaplarınızı yeniden yapılandırmalısınız.

Kredi notu ne anlama gelir?

  • 0-500: Kredi alma ihtimali düşük olan puan türüdür.
  • 500-800: Kredi başvurusu talebine riskle bakılan ancak ipotek veya kefil gösterme ile kredi verilebilecek olan puan türüdür.
  • 800-1100: Kredi alması muhtemel olan az riskli gruptur.
  • 1100-1400: Borçlarını zamanında ödeyebilen ve kredi notu iyi olan grupta yer almaktadır.
  • 1400 ve üzeri: Kolayca kredi kullanabilen gruptur.​

Akbank Kredi Notu Öğrenme servisini kullanabilmeniz için Akbank Direkt Mobil’i indirmeniz gerekmektedir. Akbank Direkt Mobil’i indirdikten sonra Başvuru ve Nakit ihtiyaçlarım menüsünden Risk Raporu (Findeks) sekmesinden kredi notunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

KKB Risk Raporu Hizmet Bedeli (Gerçek kişiler için)
Masraf Asgari Tutar Asgari Oran Azami Tutar Azami Oran Açıklama
Akbank Direkt Mobil 8 TL 8 TL BSMV Dahil
Akbank Direkt İnternet 8 TL 8 TL BSMV Dahil